Форуми Книгите

Четете ли?

• Автор
    Публикации
    Мира
    Мира
    Keymaster
    100 отговора

И аз да си призная въобще не съм в час с българската фантастика. Някой може ли да препоръча нещо добро. [..]

Кал
    Кал
    Participant
    64 отговора

@gerinka: … А аз винаги имах скрита книга измежду купчината учебници – за сила и свежест… 😀

Препоръчвам ви бг фантастика! Добра! 😀 „Да пробудиш драконче“, Николай Теллалов – http://choveshkata.net/blog/?page_id=488

И не е дебела… 😉

Ако ми подскажете кои са ви любимите автори/книги/жанрове, мога и да си „пригодя“ препоръките. Всекиму според вкуса.

Мира
    Мира
    Keymaster
    100 отговора

Ако можеш да ми препоръчаш нещо стил Лукяненко независимо дали е от киберпънка/чистата фантастика. Или някакво фентъзи може – колкото по-дебело толкова по-добре. Наистина ми стана интересно за бг творбите

Кал
    Кал
    Participant
    64 отговора

На Лукяненко съм чел само „Лабиринтът на отраженията“, другата свързана с нея (забравих й името 🙁 ) и „Спектър“. Подобни на тях от българските… ммм, моля някой друг да подскаже.

За дебело бг фентъзи – само „Приказка за Стоедин“ (http://choveshkata.net/blog/?p=333), но и тя не е над 400 стр. Ако „Да пробудиш драконче“ ти хареса, опитай и останалите книги от поредицата – стават все по-дебели една подир друга. 😀 Не са чисто фентъзи, но в тях избуява огромна част от нашия си фолклор – особено змейовете. 😉

(Принципно малцина бг автори са имали времето и ресурса да пишат фентъзи „тухли“. От тия, които аз съм чел, силно харесвам само „Слънце недосегаемо“ на Теллалов, пак с уговорката, че не е баш фентъзи.)

В 1:30 за толкова се сещам…

gerinka
    Participant
    5 отговора

Аз се бях чудила за тая поредица, може и аз да и хвърля едно око 🙂

Петя Ивайлова
    Петя Ивайлова
    Participant
    121 отговора

наскоро си купих електронен четец – харесва ми много повече от обикновена книга. обичам да чета – преди по-често купувах, сега по-често тегля електронни книги (а иначе започнах да чета по малко от тях още от преди 5-6 години, но беше донякъде досадно – нямах нито четец, нито лап-топ….).

e01
    Keymaster
    26 отговора

Обожавам да чета. Като малка изобщо не ме привличаше, но след като прочетох „Клетниците“ на Виктор Юго, нещата коренно се промениха. 🙂 Към добро! Хихи, сега чета почти всичко – от любовни романи, през фентъзи (любимият ми жанр), книги за духовно израстване, за астрология, приключенски.. Още не съм започнала Дюн, но съм си обещала някой ден, когато „Колелото на времето“ свърши ;(, да започна и други дълги поредици… въздържам се, защото подхвана ли някоя, всичко друго остава на заден план… Горе се спомена Теллалов, благодарение именно на тази дискусия прочетох една негова история „Короната на мравките“, много силен разказ…

WizardBGR
    Participant
    1 отговора

http://artportal-bg.info/images/stories/mrakyt-i-dyshterya-mi-download.png

Книгата „Мракът и дъщеря ми“ от Сибин Майналовски съдържа 50 разказа и есета, написани в интервала между 1997 и 2011 години. Някои от тях са добре известни на читателите и любителите на фантастика, фентъзи и хорър по публикациите в сп. „Върколак“, „Зона F“, „Наука и техника“ и др.

Още информация – http://artportal-bg.info/ebook

Кал
    Кал
    Participant
    64 отговора

@ petia84 – е-четец, м?

Е, значи си готова за цялата серия Теллалов, и без да трябва да мъкнем книги насам-натам… 😀

Петя Ивайлова
    Петя Ивайлова
    Participant
    121 отговора

всъщност сега подхванах Азимов – голям пропуск до тази година не бях чела нищо от него – наскоро завърших „Фондацията“, сега мисля да изчета и поредицата за позитронните роботи, после ще видим. Но четецът и наличието им в Моята библиотека със сигурност ме улесняват много;)

desis
    Participant
    9 отговора

Някъде четох, че използването на е-четец не уморява очите. Екранът му ползва друга технология, различна от тази на обикновените монитори. Явно трябва да се допитам до petia84, тъй като тя се похвали, че вече си е купила. Стига този четец да не е много скъп, ще си купя и аз, че вече харесах две-три електронни книги от biblio.bg и от e-knigi.net. „Лабиринтът на Кулдрич“ определено ми грабна вниманието, само дето не съм чувала нищо за автора му.

Мира
    Мира
    Keymaster
    100 отговора

Последно време и аз много се замислям за е-четец. Въпреки че съм голям почитател на книжните издания не може да се отрече, че електронните книги имат доста плюсове. По-достъпни са, получаваш ги на секундата след покупката, може да си носиш хиляди книги със себе си, няма изчерпване на тиражи и т.н. и т.н. Също така предполагам, че издаването на книги от млади (и български) автори става много по-лесно. Но първо око да види, ръка да пипне и тогава вече ще го мисля сериозно 😀 . Ако може @petia84 да сподели впечатления след вече продължителна употреба ще съм благодарна 🙂 . Също на кой модел си се спряла и защо?

Петя Ивайлова
    Петя Ивайлова
    Participant
    121 отговора

Наистина не уморява очите, но ако е с е-мастило (т.е. от по-скъпите – моят за съжаление не е от тях) ;). В магазина ми казаха, че това моето е електронен четец – изглеждаше ми по-добре в сравнение с другите две, които ми предлагаха (в Мултирама – беден асортимент, какво да се прави…) – с по-голям екран и памет, но когато проверих в нета, се оказа, че се води мултимедийно устройство. Все пак е удобно и симпатично – вече му свикнах, включително на това, че трябва да се зарежда честичко, а и не мисля, че ми уморява очите повече от мониторите, пред които прекарвам доста време;) . Усройството е Дива 7, струваше около 200 лв ; предлагаха ми и един Престижио на подобна цена и също със 7 инчов екран, но по-грозен и със значително по-малка памет (е, батериата му със сигурност е била по-добра, ама карай да върви), и един с е-мастило, 6 инчов (видя ми се нелепо да чета от това прозорче…) на почти двойна цена.
    Общо взето съм доволна. По-нататък може да си купя по-хубав;))

Мира
    Мира
    Keymaster
    100 отговора

Вчера от Амазон пуснаха новия си Kindle на цена 79 долара. Доста се замислям вече.

Кал
    Кал
    Participant
    64 отговора

Долу Kindle!

(Поне докато не започнат да работят с по-универсални формати за е-книги, като ePub.)

• Трябва да влезете в профила си, за да отговорите в темата.