Форуми Книгите

Четете ли?

• Автор
    Публикации

Valek
    Участник
    13 отговора

Е, какво пък? Наскоро си купих Киндъл и единствените ми забележки са към софтуера, не към форматите. Има доста безплатни програмки, които се справят повече от добре с конвертирането. А и забележка имам към Kindle Fire. Та то това на нищо не прилича. По добре iPad, така като е тръгнало… Няма пасивен екран, става за игри и филми! То вече не е за книги.

Мира
    Мира
    Отговорник
    100 отговора

Имам Киндъл вече от няколко месеца и нямам никакви забележки. Ползвам програмката Calibre за конвертиране и какво то си искаш това можеш да четеш на него. Забелязала съм, че и доста по-бързо се четат книгите на киндъла. Единствения недостатък за мен е, че като приключиш с книгата не можеш с кеф да си я добавиш до останалите на рафта :). Иначе за Fire дисплея му до колкото знам няма нищо общо с четците и не е добър за четене. А и андроида му е изключително ограничен и изрязан.

Valek
    Участник
    13 отговора

Много точно казано. Аз си мисля същото за Fire. И да, преди да си купя Киндъл си направих поръчка за десетина книги на Тери Пратчет и колегите малко странно ме гледаха, като и киндъла цъфна, щото видиш ли, вече нямам нужда от книги и било загуба на пари… Мда, ама не 🙂

Кал
    Кал
    Участник
    63 отговора

Наскоро ме сдобиха с едно чудо на име Livro. Много му се радвам, че разпознава даже „ѝ“… 😀

И може да прелива текста от PDF-и в четивен вид (включително – да слива пренесени редове). Това някой да ми го беше разправял, без да го видя, нямаше да повярвам…

Е, крашва през 10-ина страници, ама то кой е съвършен? 😉

Петя Ивайлова
    Петя Ивайлова
    Участник
    121 отговора

от около година ползвам Покетбук 360+ ; така и не можах да си намеря истински четец в Плевен, затова си го поръчах от сайт. Страхотна батерия – понякога издържа и месец! Има и възможност за интернет връзка, но не я ползвам, защото ще се побъркам, ако трябва да се оправям из нета само с 3 бутона. 😀

e01
    Отговорник
    26 отговора

Не знам каква е думата на български език, и дали има такава, но определено мога да нарека себе си „bookworm“. Да, чета, при това много. Обичам литературата невероятно много и чета при всяка отворена възможност. Харесва ми да чета фантастика и приключенски романи, както и романи на ужасите.

Неделчо Ласков
    Неделчо Ласков
    Участник
    41 отговора

книжен плъх?

Петър Атанасов
    Петър Атанасов
    Отговорник
    132 отговора

Остава ми да си купя само „Шапка пълна с небе“ и ще имам всички книги на Пратчет 🙂

Sjiksan
    Участник
    19 отговора

Да, даже в момента чета три книги успоредно. „Приказките на барда Бийдъл“ на Дж. К. Роулинг – много сладурска книжка с магьосничаски приказки, „Джейк Ренсъм и виещият свинкс“ на краля на трилъра Джеймс Ролинс, но ощесъм в началото и Стария завт – имаме Библията за задължителен прочит.

Мира
    Мира
    Отговорник
    100 отговора

Tази на Джеймс Ролинс на български ли я четеш, защото си мислех, че всичко негово съм го чела що е излезнало.

Петър Атанасов
    Петър Атанасов
    Отговорник
    132 отговора

Как е фантастиката в Стария завет? 🙂

Sjiksan
    Участник
    19 отговора

Пепър, на български е. Книжката е младежко фентъзи, но е много добра. Екто линк за нея в сайта на „Бард“: http://www.bard.bg/book/?id=1478#book_comments_heading

Sjiksan
    Участник
    19 отговора

Това е първата част. Ето я и втората http://www.bard.bg/book/?id=1495

Неделчо Ласков
    Неделчо Ласков
    Участник
    41 отговора

Имам един такъв въпрос: Започнах наскоро да чета Азимов. По-точно изданията на Бард. Знам, че първи е цикълът „Роботите“ (нали?). Прочетох „Стоманените пещери“, „Голото слънце“, сега чета „Роботите на зората“, следва „Аз, роботът“. След цикълът „Роботите“ следва цикълът „Фондацията“(нали?). Има ли някакви други разкази и/или романи между двата цикъла? Някъде прочетох, че цикълът „Роботите“ би трябвало да има и трети том (бард са издали два тома, всеки с по две книги. Във том II след „Аз, роботът“ има и „Из „Още за роботите““, което се състои в два разказа или 40 страници). Може ли да ме опътите във всевъзможните произведения на чичо Айзък, защото много ми харесва и не искам да пропусна нещо. От видяното в интернет разбрах само, че е много объркана работата… 🙂

eleos
    Участник
    6 отговора

Чета и още как. На компютър/лаптоп, на хартия и на телефон. Само свободно време и хубави книжки под ръка да имам..

• Трябва да влезете в профила си, за да отговорите в темата.