Форуми Сериалите

"Доктор Кой" 8 – Един въпрос:

• Автор
    Публикации
    Петя Ивайлова
    Петя Ивайлова
    Participant
    121 отговора

Само от любопитство към феновете на сериала – прочетохте ли сценариите, и ако да – какво мислите за тях (без спойлери, защото вероятно от ВВС ще ни прокълнат)? 🙂

Петър Атанасов
    Петър Атанасов
    Keymaster
    133 отговора

Не и не смятам да ги чета. И много се надявам никой да не ме спойлне 🙂 Но дай все пак линк, бих си ги свалил и бих ги прочел след като излязат епизодите, за да мога да сравня как изглежда на сценарий и как е реализирано на практика.

Петя Ивайлова
    Петя Ивайлова
    Participant
    121 отговора

При пиратите ги има и петте в един торент, даже с махнати „водни знаци“ – само пишеш Doctor Who на търсачката – един от последните, които излизат (пише си „изтекли сценарии 1-5“). Внимавай, да не изтеглиш направо пилотния, че и него го има… Всъщност съчувствам на телевизията и се надявам това да не повлияе отрицателно на сериала, но за мен беше изключително интересно.

Неделчо Ласков
    Неделчо Ласков
    Participant
    41 отговора

Не бих ги прочел. Чаках толкова време – ще почакам още малко… не искам да се спойлна. И не разбирам защо някой би ги прочел.

Петър Атанасов
    Петър Атанасов
    Keymaster
    133 отговора

Какво мислите за сезона дотук? На мен лично най-много ми харесаха първи и четвърти епизод, снощи гледах последния и най-накрая мога да кажа, че „Доктор кой“ отново ме зарибява. Въпреки че беше малко прекалено абстрактно и щеше да ми хареса все пак да има нещо по-съществено от това, което се оказа накрая. Но Доктора, с тези разсъждения и търсения много ми хареса в този епизод и най-накрая започва да ме печели истински. Дъската явно ще му бъде запазена марка, което е много добра идея 🙂

Григор Василев
    Григор Василев
    Participant
    13 отговора

Почти всяка следваща серия е по-силна от предишната, с изключение на 3 и 5 🙂 4 и 6 бяха много яки!

Петя Ивайлова
    Петя Ивайлова
    Participant
    121 отговора

Сезонът е добър; най-много ми хареса Listen, но мисля, че краят беше прекален. Последния също ми допадна; самият Капалди беше много забавен – значи и аз съм за 4 и 6 до тук 🙂
    Робин Худ беше малко дразнещ, но пък ми беше приятно да видя Том Райли (Леонардо) в тази роля – той дори каза нещо като „историята е лъжа“ (един от лайтмотивите на Демоните на Да Винчи) – интересно дали е било случайно?
    Не харесвам тая Митси – зловеща жена, предполагам, че ще се окаже някоя злодейка, но може и да греша)

Петър Атанасов
    Петър Атанасов
    Keymaster
    133 отговора

Миси е много яка 🙂

Петя Ивайлова
    Петя Ивайлова
    Participant
    121 отговора

😀 Оригинална е; но присъствието и не е ли намек, че и Докторът може скоро да си смени пола? И тогава ще му казват Докторката (както Миси е Мistress – т.е. Господарката)?..

Петър Атанасов
    Петър Атанасов
    Keymaster
    133 отговора

Съмнявам се да дойде скоро този момент, твърде голям риск е и твърде много фенове ще се отрекат от който и да е сценаристът в момента. Но съм сигурен, че все някога ще пробват, дори и да е за малко, както с Военния Доктор. Иначе на английски май няма дума за докторка, така че и това е спънка 🙂 Докато Мистрес добре пасна 🙂

Аз се надявам поне да се опитат да дадат някакво обяснение на това как Даврос и Миси са живи. То ясно че в тия сериали никой злодей не умира (далеците и сайбърмените уж все се унищожават в края на историите си и после пак идват, пък никой не се старае да обяснява откъде са се взели този път), но поне да замажат с някакво обяснение ей така, да се знае, че не е от нищото 🙂 И да не прекаляват с Господарката, защото колкото и да е забавна, все пак е зла, а и много хубаво не е на хубаво.

• Трябва да влезете в профила си, за да отговорите в темата.