Форуми Други

Игра: Как бихте реагирали ако…?

• Автор
    Публикации
    delphinspace
    delphinspace
    Participant
    6 отговора

Често сънят идва под формата на действителност и има случаи когато човек сънува неща, които всъщност в момента излъчва телевизионния приемник, който е забравил включен в стаята, или в съседна стая. След подобен сън може да няма „екранно“ продължение, а пробуждане. Нормалната реакция е изключване на телевизора, или смяна на музикален канал. Има хора, които от години не гледат телевизор и подобни представи у тях са изключени. Друг е въпросът, ако сънуващия е заобиколен с хора, които непрекъснато обсъждат подобни теми. Тогава отговорът е ясен- смяна на обстановката и зареждане с позитивизъм.
    Филмите на ужасите и готическите романи имат съвсем друга функция- преодоляването на страха, след изживяването му. 😉

Как бихте реагирали, ако сте на море и докато плувате във водата изведнъж забележите, че сте в много голяма близост до извънземен, който плува срещу вас?

Петър Атанасов
    Петър Атанасов
    Keymaster
    133 отговора

Ще си изкарам акъла и ще заплувам бясно към брега и няма да спра докато не изляза напълно от водата. След това, от брега, ще започна да се оглеждам къде е и да го търся с очи. Предполагам, че няма да го видя, но за всеки случай до края на почивката няма да вляза по-навътре от ниво до корема. За следващата година ще си помисля 🙂

Ако видя извънземното на твърда земя сигурно ще реагирам по друг начин, но морето не ми е от най-любимите места и не ми трябва много, за да ме изкара от водата 🙂

Следващ въпрос: Удава ви се възможност за еднопосочно пътуване във времето – където и когато си поискате в историята на Земята. Ще се възползвате ли и къде бихте отишли?

delphinspace
    delphinspace
    Participant
    6 отговора

Не. Не бих се възползвала. Билетът е еднопосочен и няма да е интересно. Иначе бих пътувала в бъдещето с огромен интерес. Но това не означава, че не бих се отбила и там, където водата и огъня образуват нови острови и части от материци. 🙂

Ако мъдрец, подобен на древните друиди, монах-учител по бойни изкуства, или шаман ви каже, че вие имате сила, с която можете да промените света, какво бихте направили по-нататък…?!

Петър Атанасов
    Петър Атанасов
    Keymaster
    133 отговора

Бих го попитал за повече подробности – каква е тази сила, как се отключва и как точно ще променя света 🙂 Без повече информация ще съм неспособен да направя каквото и да било 🙂

В един и същи момент извънземни от друга планета идват с космическия кораб и ти предлагат да отидеш при тях на гости, да разгледаш И магьосник от друг свят (с дракони, принцеси и т.н.) ти предлага да отидеш през портала в неговия свят за известно време, на разходка. С кого би отишъл/ла – с извънземното или с магьосника, и защо?

Петя Ивайлова
    Петя Ивайлова
    Participant
    121 отговора

Отивам с извънземните – знам че е опасно – гледала съм документални филми с отвличани американци, но винаги съм мечтала да пътувам сред звездите (като в Стар трек – не като истинските космонавти в консерва). Освен това фентъзи световете приличат твърде много на средновековието, което не е любимият ми период от историята.

Ако можеше да си супер-герой, какъв би предпочел да бъдеш – непобедим и благороден като Супермен, или мрачен отмъстител като Батман?

Нед Недев
    Нед Недев
    Participant
    29 отговора

Ух, нито единия харесвам, нито другия. Ако трябва все пак да избирам, то това ще е Батман. Супермен ми е много гелосан, а и като цяло ми е антипатичен.

Ако можехте да се върнете в миналото за 10 дни (и след това отново да се върнете към познатия си живот), кога и къде бихте отишли? Какво бихте искали да видите (цивилизация, събитие и т.н.)?

viktorialoves
    viktorialoves
    Participant
    10 отговора

Определено бих се върняла в периода на пирамидите и фараоните;-)
    Кой ли е построил пирамидите?

Как бихте реагирали,ако докато се разхождате пред вас се появи малко извънземно което ви казва,че ще превземе тялото ви за да може да спаси Земята от апокалипсис?

Петър Атанасов
    Петър Атанасов
    Keymaster
    133 отговора

Ще му предложа да превземе тялото на някой по-несимпатичен човек 🙂 Но ако аз съм единственият вариант за спасение на света, ще се жертвам, какво да правя…

Какво ще направите, ако подозирате, че къщата ви и вие самите сте обладани от духове? Чуват се странни звуци нощем, мяркат ви се необясними сенки, чувствате чуждо присъствие, а когато се запишете на камерата как спите, виждате че между 3 и 5 през нощта стоите прави до леглото и гледате зловещо, без да си го спомняте.

Нед Недев
    Нед Недев
    Participant
    29 отговора

От записа разбирам че не става въпрос за Каспър, така че се изнасям се от там.

Намираш стара лампа. Решаваш да я почистиш и тогава подозрителен, прозрачен тип излиза от нея и твърди че е Духа от вълшебната лампа и ще ти изпълни три желания. Ще му повярваш ли?

Мирослав Димитров
    Мирослав Димитров
    Participant
    11 отговора

Е ако наистина излезе от лампата и е достатъчно убедителен защо не ? даже вече си имам три желания намисллени 😀

Въпрос: Ако някой ти предложи да патуваш напред в бъдещето без огръничение във времевия период, но не можеш да се върнеш, ще се възползвате ли ?

Нед Недев
    Нед Недев
    Participant
    29 отговора

Щом не мога да се върна – не! Иначе знам къде (или по-точно кога) искам да отида, но не ме устройва идеята да не се върна. Просто тъкмо ще съм изгледал унищожението на Земята, а пък не ми се живее в космически кораб или на друга планета, ако въобще са останали хора. (това май го имаше в Доктор Кой)

Как бихте реагирали ако се събудите и съзнанието ви е в тялото на издирван терорист?

Мирослав Димитров
    Мирослав Димитров
    Participant
    11 отговора

Хмм интересна ситуация… ами може бих се опитал първо да се окопитя малко т.е да видя къде съм, с кого съм в каква ситуация съм и след това ще се опитам максимално много да запазя прикиритето си и да се свържа с най-близките ми хора и да се върна при тях, освен това бих потърсил и причината за това „преливане“ на съзнания, прочем това означва ли, че теролиста ще е в моето тяло у дома ? 🙁

Въпрос: Ако Ви дадът утре способности на Бог с лимитирано време от 7 дни/ колко библийско а ? / какво бихте направили и защо, имайки предвид, че всяко ваше дейстиве ще има задължителни последици, като камъче в река – веднъж цопне ли, има вълни 🙂 .

Петър Атанасов
    Петър Атанасов
    Keymaster
    133 отговора

Хмммм, ами аз ако съм Бог, ще мога да си удължавам времето с колкото искам дни 🙂 Това е като със златната рибка – третото ми желание ще е да имам още 100 желания. Честно казано, не знам какво бих направил, може би бих се опитал да направя така, че хората да бъдат по-малко тъпи. Бих махнал някои болести (не всички, защото все пак са необходими за регулиране на населението). Но всъщност ако всичко, което направя, също има лимитирано време от 7 дни, може би просто бих намерил начин да се забавлявам и да извлека максимална полза за себе си. Да си направя спомени.

Представете си, че по някаква причина заживеете сред извънземна цивилизация. Няма други хора, само извънземни около вас, знаете, че няма и да видите повече други човеци. Те са симпатични по характер, но леко отблъскващи на външен вид. Вие жадувате за любов и сексуален контакт, но извънземните ви отблъскват физически. И въпреки това имате едно такова, много готино по характер, което е влюбено във вас. Възможно е дори да имате деца с него. Ще се прежалите ли да пробвате или ще останете цял живот сами? Все пак външният вид е наистина отблъскващ.

viktorialoves
    viktorialoves
    Participant
    10 отговора

Тровиш:D
    Въпроса ти е страхотен:)
    Да не забравяме все пак,че на Земята повече няма да отидем….Ами защо пък не,сам човек за никъде не е,това таковата с готиното характерче ако ми допада…..Пък и да не забравяме че външния вид не е всичко,красотата овяхва…така че да бих си го взела това зверче…..

Как бихте реагирали ако се събудите сутринта и се окажете,не само в чуждо тяло, но и другия пол,и ви предстой сватба
    ,която ще приключи,дългогодишна война между два свята?

Петър Атанасов
    Петър Атанасов
    Keymaster
    133 отговора

Хммммм, труден въпрос 🙂 Ще се оженя, но ще се постарая да обясня на другата половинка в какво положение се намирам и ще стискам палци да прояви разбиране :))) И ще направя всичко възможно да открия моето си тяло, както и душата, в чието тяло се намирам в момента.

Я да видим нещо докторско 🙂 Сигурно вече сте гледали епизода Kill the Moon. Ситуацията е следната – Луната всъщност се оказва яйце на някакво огромно космическо създание. То започва да се излюпва, което заплашва да разруши Луната и да предизвика хаос на Земята, включително земетресения, цунамита, масово изтребление и т.н. Но пък създанието е единствено по рода си и ако го убиете, ще убиете последния екземпляр от вида му. Разполагате с ядрени бомби, разположени на Луната. Не знаете какво ще се случи ако то се излюпи, може да стане приятел на Земята, а може и да я разруши. Знаете, че в момента Луната се разрушава и на Земята умират хора. Какво правите? Да живее или да мре?

• Трябва да влезете в профила си, за да отговорите в темата.