Форуми Сериалите

Игра на тронове

• Автор
    Публикации
    Петър Атанасов
    Петър Атанасов
    Отговорник
    133 отговора

Какво мислите за сериала? Чели ли сте книгите?

Мира
    Мира
    Отговорник
    100 отговора

Аз съм чела първите две книги и сериала е на високо ниво. Най-накрая доживяхме да видим свестен фентъзи сериал по телевизията. Даже малко ми поизлекува раната нанесена от Легендата за Търсача

Петър Атанасов
    Петър Атанасов
    Отговорник
    133 отговора

Мен пък Легендата за търсача малко повече ме кефеше. Малко детски беше, но някак си героите повече ми влязоха под кожата и по-чаровни бяха. Тук са ми някак си дистанцирани, не са ми ясни и не ми пука за тях.

batbozho
    Участник
    1 отговора

Много добър сериал,ама много.Жалко,че 1 сезон ще е само от 10 серии а както и четох втори също ще е от толкова.
    Някой има ли си на идея дали с края на този сезон ще бъде пресъздадена и цялата първа книга от тази фентъзи поредица?

Мира
    Мира
    Отговорник
    100 отговора

Мисля, че всеки сезон ще разказва историята на една книга. Поне първоначално така беше замислено, но поради успеха на сериала може да решат да го поразтегнат малко.

Atanas_Slavov
    Участник
    3 отговора

Аз не разбирам каква фантастика има в това, да пренесеш мрачното среновековие със всичките му жестокости и маниакална борба за власт във фентъзи свят? В Търсача, въпреки огромното обедняване на книгата, емаше някакъв чар на въображението.

gerinka
    Участник
    5 отговора

🙂 Ооо, ще се появи и фентази частта. А как чакам вече петатата книга… Дано наистина я издадат тази година

Петър Атанасов
    Петър Атанасов
    Отговорник
    133 отговора

Наско, има си фентъзи елементите, а и идеята е да се покаже, че дори в измислен свят, човекът би бил същият, какъвто е и в нашия 🙂 Наистина първи сезон беше беден на фентъзи, но много напомняше например на „Рим“ – там нямаше фентъзи, но имаше същите подмолни интриги и задкулисни игри, даже бяха по-добре направени. А честно казано, фентъзито и историческите не са толкова далеч едни от други – пак не става дума за нашия свят, пак се иска малко фантазия, за да се вживееш в историята. Иначе сериалът е толкова добре направен, че ме заинтригува да прочета книгите, НО едва СЛЕД като свърши последния епизод на сериала, за да не си развалям отсега удоволствието на бъдещите шокове 🙂

e01
    Отговорник
    26 отговора

Да си кажа и аз мнението. Честно казано, прочетох първата книга от Песента преди много години и мога да твърдя със сигурност, че нищо не помня, нито едно име, нито една случка, нищо. Може би се дължи на факта, че подходих несериозно (защото нямаше никаква идея кога ще свърши поредицата, кога ще излиза следващата книга и изобщо какво се случва), след което четеейки я, маалко се пообърках с милионите герои, които се сменяха глава след глава. В този ред на мисли бих казала, че сериалът е направен с мисъл и впуска зрителя в историята малко по малко, без да губи връзка, без излишни объркации, изобщо, много добре направен. Сигурно ще прочета и книгите, но както казва apocalexxnow, след като изгледам сериите от всеки сезон. 😉

Мира
    Мира
    Отговорник
    100 отговора

Шапка свалям на създателите на сериала, че въпреки големия успех на първи сезон ще се придържат към формата от 10 серии и няма да разводнят добрия продукт.

air
    Участник
    7 отговора

Доста бих олекнала ако прочета книгите (идват ми доста скъпички), но сериала е страхотен! Чакам с нетърпение трети сезон!

Мира
    Мира
    Отговорник
    100 отговора

Някой, който е чел книгите може ли да ми разясни ситуацията около статуята в последния трейлър. Още щом я видях и първата ми асоциация беше – родоския колос. Интересно ми е има ли си някаква история или просто са я тупнали за красота.

За справки:
    колоса

SargoS
    SargoS
    Участник
    21 отговора

Има си история статуята, Титана на Браавос се казваше ако не бъркам, и предполагам че ще я разкажат и в сериала. Не е нещо особено, по- скоро още един елемент ( като пирамидите), който Мартин умело вплита в сюжета, за да обогати и направи още по- автентичен света си 🙂

Григор Василев
    Григор Василев
    Участник
    13 отговора

Нямам търпение за новия сезон 🙂 Дано почнат и драконите малко по-ефективно да се включват в действието. Не че свършиха малко работа миналия сезон, ама може още. И е крайно време Денерис да си намери кораби и да се включи в борбата за железния трон. Макар че с драконите, тамошните Ланистърови нямат шанс. Интересно ми е и какво ще стане с белите бродници. Прогнозирам (без да съм чел книгите), че Ланистър, Старк и тем подобни централни фамилии ще си заминат (то не че останаха много от вторите), най-много да оцелеят тези, които се съюзят с Денерис, а последната битка ще е на драконите срещу бродниците. Изходът от нея не мога да го прогнозирам, но като гледам садизма на Мартин досега, сигурно бродниците ще победят и ще изтрепят всичко живо 🙂 Все пак зимата идва 🙂

• Трябва да влезете в профила си, за да отговорите в темата.