Форуми Книгите

Какво четете в момента?

• Автор
    Публикации
    Мира
    Мира
    Keymaster
    100 отговора

Първите 2 книги бяха добри. В третата си личи че предстои голяма битка, но просто ми стана много говоренето преди действието. Може би защото чета всички книги на веднъж. Затова си взимам малко почивка от поредицата.

Gali79
    Participant
    1 отговора

Прочетох „Защитения“ и сега чакам продължението:)

Петя Ивайлова
    Петя Ивайлова
    Participant
    121 отговора

прочетох и „Възпламеняване“ – днес ще започна третата книга. Всъщност не мога да възприема „Възпламеняване“ като отделна книга – все едно че става дума за един роман, разделен в отделни томове – съвършена приемственост, същите герои (съвсем малко променени), същата история – а това е важно, защото авторите понякога забравят детайли от предишните си книги и става страшно дразнещо… Мисълта ми е, че книгите трудно могат да се четат самостоятелно, за разлика от други поредици.
    Нямам забележки, освен че в началото се скача много бързо от сцена в сцена, и може би сюжетът е малко наивен – в смисъл че важните и симпатични герои винаги оцеляват, но на мен това ми харесва, и не мисля, че брутализма и гадостите винаги означават реализъм . Финалът на книгата е наистина страхотен – определено по-добър от първия!

Петя Ивайлова
    Петя Ивайлова
    Participant
    121 отговора

приключих и с третата книга от „Игрите на глада“ – въобще не съм съгласна, с някои мнения и ревюта из нета, че била по-лоша от предните две, че стилът и атмосферата са различни – за мен са си същите, само че нещата се прецакват главоломно след смъртта на СПОЙЛЕР! Финик, която беше ненужна и с нищо не обогати сюжета. Това е чак в последната трета на книгата, и от там нататък става ясно, че авторката я е хванала депресия. Има още една МНОГО по-неприятна смърт – няма да напиша името на жертвата, защото би било Супер-спойлер, но тя определено скапва финала за главните герои. Според мен не умряха, които трябваше, и не всички, на които се полагаше да бъдат наказани, бяха.
    Иначе самият финал не е лош и не е толкова мрачен, колкото го изкарват. Мога да си представя какви хули ще настанат, след като излезе и третия филм, но като изключим това, което изброих по-нагоре, на мен ми допадна.

Мира
    Мира
    Keymaster
    100 отговора

Въобще не съм разбрала, че в интернет пишат, че последната книга е по-лоша. За мен всяка следваща книга беше по-добра от предишните. Трябваше определено повече хора да загинат, но колкото толкова :)) . Колкото до филма стори ми се прекалено драматичен и много детски.

lokster
    Participant
    1 отговора

Като стана дума за „Игрите на глада“ – абсолютен ripoff на няколко други произведения (поне съдейки по филма – НИЩО оригинално или ново, с книгите не мисля да се занимавам изобщо).
    Много сходни елементи с:
    – японския филм Battle Royale от преди повече от 10 години – на практика е същото – затварят едни ученици на един остров и целта е да остане само един (накрая оцеляват двама, момче и момиче…)
    – много сходни елементи с „Бягащият човек“ на Стивън Кинг
    – леки асоциации и с „Дългата разходка“ – пак на Стивън Кинг

Иначе по темата – в момента чета „Тъмната кула“ 🙂

Петя Ивайлова
    Петя Ивайлова
    Participant
    121 отговора

честно казано, не съм чела нищо от Стивън Кинг (въпреки, че имаме няколко негови книги в домашната библиотека), така че няма как да знам дали „Игрите на глада“ е повлияна от него, или не.
    Прочетох „Зимеделецът“ (Wintersmith) на Пратчет – любителският превод е готов от известно време, и въпреки че се нуждае от една редакция, си е супер! Това е третата книга за Тифани, и според мен, най-добрата до тук. https://skydrive.live.com/?cid=F0FA39805164BA94&id=F0FA39805164BA94!147
    Започнах и „Деветте принца на Амбър“, както се канех от отдавна, и съм до средата, но нещо не ми допада съвсем. Най-вероятно няма да довърша поредицата.

Мира
    Мира
    Keymaster
    100 отговора

Започнах да чета Разкритието на Дрю Карпишин. Книгата се развива във вселената на Мас Ефек и доста ми допада. Чиста военна фантастика и за сега е на добро ниво. Мисля че ще допадне и на хора, които не са играли игрите.

Valek
    Participant
    13 отговора

Аз пък в момента чета „Тери Праатчет: Последния герой“. Купих си я в много забавно илюстрирано издание с Пол Кидби. 🙂 Стивън Кинг съм прочел всичко излязло до преди четири, пет години. „Тъмната кула“ е много добро попадение! Хаха, сещам се, че преди това четох „Специална и обща теория на относителността“ – Алберт Айнщайн.

Петър Атанасов
    Петър Атанасов
    Keymaster
    134 отговора

„Последният герой“ на Пратчет я прочетох на един купон, на който ми беше супер тъпо, поради което се затворих в стаята на рожденика, пуснах си мойта музика за душата и видях тази книга в библиотеката му. Имам всичко на Пратчет от Света на Диска (без детските с Тифани), но тази не си я купих, защото беше много скъпа, а с твърде малко текст.

„Игрите на глада“ са ми в списъка за четене, но отсега се усещам, че съм много резервиран. Няма да се шокирам, ако не ми хареса.

Неделчо Ласков
    Неделчо Ласков
    Participant
    41 отговора

В момента чета „Пътеводител на галактическия стопаджия“! Знаех, че е грешка де не я прочета толкова време, но не подозирах колко голяма е въпросната грешка!!! 😀 Гадното е, че не ми остава много време за четене и няма изгледи това да се промени…

Петя Ивайлова
    Петя Ивайлова
    Participant
    121 отговора

Започнах „Нация“ на Пратчет, на английски – надявам се скоро да я издадат и на български – книгата е различна от тези за Света на Диска, но е много приятна.

Alex
    Participant
    2 отговора

Тъкмо снощи започнах Преродения Дракон от Колелото на времето и да си призная малко ме е яд че не я хванах по-рано тази поредица, но пък сега поне ще прочета всичко на куп. От снощи не мога да се спра с четенето и вече съм на 40%

air
    Participant
    7 отговора

В момента мета „Манхатън“ на Джон Дос Пасос, а след него се захващам с „Айвънхоу“

bez4orap4o
    bez4orap4o
    Participant
    5 отговора

Във момента чета на Дъглас Престън и Линкълн Чайлд поредицата за:
    Пендъргаст (Pendergast)
    1. Реликвата The Relic, 1995
    2. Маршрут 666 Reliquary, 1997
    3. Музей на страха The Cabinet of Curiosities, 2002
    4. Натюрморт с гарвани Still Life With Crows, 2003
    5. Колелото на мрака The Wheel of Darkness, 2007
    6. Вуду

Прочетох на Робърт Джордан поредицата „Колелото на времето“

Нова пролет New Spring, 2004
    1. Окото на света The Eye of the World, 1990
    2. Великият лов The Great Hunt, 1990
    3. Прероденият дракон The Dragon Reborn, 1991
    4. Силата на сянката The Shadow Rising, 1992
    5. Небесният огън The Fires of Heaven, 1993
    6. Господарят на хаоса Lord of Chaos, 1994
    7. Корона от мечове A Crown of Swords, 1996
    8. Пътят на кинжала The Path of Daggers, 1998
    9. Сърцето на зимата Winter’s Heart, 2000
    10. Кръстопътища по здрач Crossroads of Twilight, 2003
    11. Нож от блянове Knife of Dreams, 2005
    12. Буря се надига The Gathering Storm, 2009

И не мога да намеря
    13.Среднощни кули
    14.Спомен за Светлина

• Трябва да влезете в профила си, за да отговорите в темата.