Форуми Игрите

Коя е любимата ви игра с фантастични елементи?

• Автор
    Публикации
    Петър Атанасов
    Петър Атанасов
    Отговорник
    132 отговора

То всъщност май е много трудно да се намери компютърна игра без фантастични елементи 🙂
    От великите класики, на мен най-любима ми е Старкрафт.

Мира
    Мира
    Отговорник
    100 отговора

Half-life поредицата, както и в последно време Портал. За халфата няма какво да кажа просто най-добрата игра (доказали са го стотиците награди както от геймърите така и от пресата и критиците). Портала обаче е нещо ново, различно и свежо. Препоръчвам го на всеки, който обича прекрасен хумор и пъзели на едно 🙂

Кал
    Кал
    Участник
    63 отговора

Planescape:Torment. Ако обичате силните сюжети – потърсете я. Качеството на диалозите и набезите във философски територии я нареждат до бат’ Зелазни и бат’ Симънс. 🙂

От по-новите – Dreamfall: The Longest Journey.

Мира
    Мира
    Отговорник
    100 отговора

Longest Journey поредицата ми е една от любимите. До колкото знам трябва да са трилогия, но за трета част абсолютно нищо не се е чуло, ще се оглеждам за информация на Е3. Друга доста готина игра от „филмов“ тип (аз така си им викам) е Fahrenheit. Имаше някакви демони, не мога да си спомня точно какво беше, но впечатлението ми е положително.
    П.П Създателите на Journey-то – и студиото и сценаристите, работят върху http://www.thesecretworld.com – изглежда доста интересна но е ММО, а на мен този жанр не ми допада особено. Само дано като я завършат най-накрая да видим още Longest Journey.

Петър Атанасов
    Петър Атанасов
    Отговорник
    132 отговора

Добре дошъл, Кал, радвам се, че си активен в коментарите и общността 🙂
    Моят компютър е доста старичък, а и аз самият се кефя на по-старите игри.
    Между другото, играли ли сте „Фарскейп“?

Кал
    Кал
    Участник
    63 отговора

Добре заварили! 🙂

За The Longest Journey чувам, че Ragnar Tørnquist, единият от сценаристите, се е заканил да направи Dreamfall Chapters. А дано!

Pepper – Fahrenheit/Indigo Prophecy не е ли преобладаващо мрачна/натъжаваща? Или има някакъв катарзис по-нататък?

apocalexxnow – Охооо, игра по Farscape? Ммм, ето какво ще изровя в Youtube, като дойде време за по-визуални забавления…

(Аз съм под Линукс, та игрите ги „играя“ основно през очите на Let’s-player-ите… :DDD)

P.S. Да похваля и една игра, правена на Флаш: Mardek, Chapters 1, 2, 3. Направо не мога да повярвам как нещо толкова мъничко (заедно трите глави нямат и 40 Мб, май) така успя да ми влезе под кожата… Няма да казвам колко часа съм ги играл, щото ще ме хване срам…

P.P.S. Сега гледам, че бъркам Fahrenheit с Heavy Rain… Та да си модифицирам въпроса – Pepper, с какво би препоръчала Fahrenheit?

Мира
    Мира
    Отговорник
    100 отговора

Kal, честно да ти кажа играх Fahrenheit доста отдавна. До колкото си спомням хора биваха обладавани от демони и убиваха в нещо като състояние на транс. Ти играеш главно с един такъв човек, който се опитва да разбере какво се случва с него и с детективката по случая. За малко се играеше и с други герои, но не си спомням точно кои. Играта не впечатлява с графика, но историята и е увлекателна, а аз точно това харесвам в игрите. В зависимост от избора на действия, играта се развива различно и свършва различно. Аз мисля, че я превъртях с най-лошия възможен край 😀 . Та игрите със сюжет са ми любими. Друго подобно заглавие е Мас Ефект, но там си го избива повече на рпг и шутър.
    П.П С право бъркаш играта с Хеви Рейн, защото са много сходни до колкото знам, но има само версия за плейстейшън и много ме е яд, че не мога да я изиграя.

AnnaTeo
    Участник
    1 отговора

Най-любима определено трябва да кажа, че ми е Мас Ефект. Края на единицата просто ме отвя, а двойката почти съм я превъртяла. Остана последната мисия, обаче ме е срам да призная, че ме е страх да я довърша 😀 От тия husks тръпки ме побиват. Иначе ако не се лъжа съм играла и Dreamfall. Впечетлението ми беше, че е много интересна. Историята също беше яка, но по някаква причина, която не помня спрях да я играя. Мисля, че и Assassin’s Creed поредицата би трябвало да влиза донякъде в категория „игри с фантастичен елемент“ заради наличието на the Animus. Първата игра не ми хареса особено, защото беше доста еднотипна, но втората определено се нарежда сред любимите ми игри. Сега съм пред дилемата дали да не си купя третата заради мултито 😀

@pepper Mass Effect по мое мнение е донякъде куца комбинация между рпг и шутър, но мен лично страшно много ми харесва историята и изобщо възможнотта, което ти се дава сам да я създадеш.

Мира
    Мира
    Отговорник
    100 отговора

@AnnaTeo Mass Effect и двете игри ги превъртях почти без да спя като излезнаха. Трейлъра на третата част е просто убийствен и ще гледам с интерес пресконференцията на ЕА след няколко дни. Зарекла съм си, че една седмица преди излизането на тройката ще изиграя първите две наново с един и същи герой, за да мога да си го пренеса и с него да изиграя и третата. Доколкото до Асасина, втората я докарах донякъде, но ми се наложи преинсталация е все аха аха да я подкарам пак и все нещо излиза :).

Кал
    Кал
    Участник
    63 отговора

@pepper: Благодаря, ориентира ме (а подробностите мога да ги видя примерно в Уикипедия).

Като каза „не впечатлява с графика“ – Planescape: Torment, дето я препоръчах по-горе, е правена през 99-а, и героите са едни грозилища, малииии… 🙁 Повечето история обаче се развива в диалози и текстови описания – а те вече блестят отвсякъде. Само ти трябва дебел речник, така де, Webster Online под ръка… 😀

+1 за Mass Effect. На мен малко не ми достига емоция в нея (щото съм лаком, и прекалявам с анимето :/), но историята определено ме хвана.

gerinka
    Участник
    5 отговора

Може би най-любимата ми е Shade: Wrath of Angels. Случайно я открих в едно малко клубче. Доста интересна история, за мой срам, няколко пъти вече не мога да мина последното ниво. Инак Старкрафта определено си е класика :X :X .
    А инак напоследък играя една игра, като DoT-a на Warcraft – League of Legends – edин куп герои кой от кой по-шантав.

Кал
    Кал
    Участник
    63 отговора

@apocalexxnow: В youtube намерих само началото на Farscape: the Game

http://www.youtube.com/watch?v=kit976zV0Y8

Явно още не се е появил фен да й качи playthrough. 🙂

Петър Атанасов
    Петър Атанасов
    Отговорник
    132 отговора

Ух, сега ме зариби да си я инсталирам и да я превъртя още веднъж 🙂 На мойта щайга така и така нови игри няма да тръгнат, поне да си минавам старите 🙂

Кал
    Кал
    Участник
    63 отговора

Значи може _ти_ да си фенът, който да качи playthrough… 😀

Петър Атанасов
    Петър Атанасов
    Отговорник
    132 отговора

Нямам представа как да го направя, а и не съм сигурен доколко е разрешено 🙂

• Трябва да влезете в профила си, за да отговорите в темата.