Форуми Книгите

Най-добрите фентъзи персонажи на всички времена?

• Автор
    Публикации
    Петя Ивайлова
    Петя Ивайлова
    Участник
    121 отговора

Днес попаднах на тази класация, която изглежда доста представителна (гласували са 21 000 души):
    http://www.bestfantasybookshq.com/top-fantasy-book-characters-poll/
    Смърт от Светът на Диска едва ли би бил личният ми фаворит, но той определено е сред любимите ми персонажи на Пратчет. А на следващо място са Ваймс и Баба Вихронрав 😀 И по-надолу са и Ринсуинд, Ветинари, Керът и Тифани…Накратко – класацията ми харесва, защото въпреки че чета много (и харесвам доста от книгите, които чета), Тери Пратчет все още е любимият ми автор и не вярвам това да се промени скоро 🙂

Петър Атанасов
    Петър Атанасов
    Отговорник
    132 отговора

Не ми се ще да абсолютизирам Тери Пратчет, но и аз съм съгласен с първите места за Смърт, Ваймс и Баба Вихронрав, както и за високите места на останалите изброени. Всъщност и трите (даже четирите) вещици са ми любими. Радвам се и че Хари Дрезден и Зедикус Зул Зорандер са на високи места. Бих добавил инквизитор Глокта и Логан Деветопръстия на Джо Абъркромби, както и двамата избавители Арлен Бейлс и Ахман Джардир на Питър В. Брет. Някъде за по-долните места мога да спомена и Кару/Мадригал от тийн-поредицата на Лейни Тейлър.

ПС: Оказа се, че Глокта, Логан и Арлен ги има 🙂

• Трябва да влезете в профила си, за да отговорите в темата.