Форуми Кино

"Интерстелар" FAQ…

• Автор
    Публикации
    suitsata
    suitsata
    Участник
    3 отговора

Гледали ли сте филмa и какво мислите за него? „Masterpiece“ или „Full of scientific mistakes“..?

Петър Атанасов
    Петър Атанасов
    Отговорник
    134 отговора

Аз не съм го гледал още, въпреки че всички го хвалят… Не знам защо, но Нолан никога не е успявал да ме грабне, прекалено претенциозен ми идва, а пък няма достатъчно във филмите му, за да отговори на претенцията (мое мнение). Ще изгледам Интерстелар по-натам.

Станимир Ставрев
    Станимир Ставрев
    Участник
    15 отговора

Филмът е невероятно изживяване и силно препоръчвам да се гледа на IMAX.

Мира
    Мира
    Отговорник
    100 отговора

Първоначално нямах кой знае какви очаквания за филма, но всеки който го гледа го превъзгласяваше колко е велик и в ИМДБ има уникално висока оценка от много гласове. Та отидах аз сушер надъхана и може би това ми изигра лоша шега. Филмът е добър, няма две мнения, но чак пък велик и уникален не бих казала.

Станимир Ставрев
    Станимир Ставрев
    Участник
    15 отговора

В IMDB всеки може да напише оценка. Съгласен съм, че имаше някои пропуски, но когато е силен, филма Е уникален и велик.
    Вторият най-добър филм за годината според мен.

Валентин Стайков
    Валентин Стайков
    Участник
    7 отговора

Има силни идеи и моменти, хареса ми, но съм съгласен, че „велик“ не е най – точната оценка 🙂

SargoS
    SargoS
    Участник
    21 отговора

„Велик“ не е най- точната оценка, да. „Средняшки“ по- бива, май няма да е пресилено даже да кажа- егати разочарованието… Нищо ново и интересно не видях във филма. Претенции колкото щеш, научно издържан- може би да (нямам самочувствието, че съм толкова навътре във физиката, че да дам категоричен отговор), актьорите са чудесни, визуално е на най-високо ниво- красиви гледки колкото щеш, но ако махнеш грубо навряната в лицето ни драма и дебело подчертаните по няколко пъти „морални и екзенстинциални проблеми на човечеството“, остава един средно интересен епизод на предаването „Космос“. Единственото, което ще ми остане като спомен след 2 дена е усещането за перфектно направен саундтрак. Но останалото…

Станимир Ставрев
    Станимир Ставрев
    Участник
    15 отговора

SargoS, това да не ти хареса Интерстелар е едно нещо, но да кажеш, че е средняшки или егати разочарованието, мисля че сам го опровергаваш два реда по-надолу 🙂

SargoS
    SargoS
    Участник
    21 отговора

Не виждам как по- точно се опровергавам? Филма е разочарование за мен. След цялата тази бомбастична рекламна кампания, непрекъснати хвалби и високи оценки имах къде, къде по-големи очаквания. Наистина мислех, че ще по- добър. Но ми дойде в повече претенциозността на Нолан. Чак ще ми се обяснява преди филма… Съгласен съм с Петър Атанасов от по- горе- големи претенции, но… Естествено това си е мое мнение. Сигурен съм, че много хора ще цъкат с език и ще се чудят тоя тип как може да е толкова зле и да не схване филма (не че има нещо за схващане, което да ти е обяснено като за първолак), но всеки с предпочитанията си- същия ден гледах и Predestination примерно, и трябва да кажа, че ме впечатли в пъти повече.

Станимир Ставрев
    Станимир Ставрев
    Участник
    15 отговора

„научно издържан- може би да (нямам самочувствието, че съм толкова навътре във физиката, че да дам категоричен отговор), актьорите са чудесни, визуално е на най-високо ниво- красиви гледки колкото щеш“

Само с тези изречения според мен филма вече надвишава „Средняшки“, но след като не ти е харесал няма какво да те убеждавам в противното. Аз не мога да кажа, че съм съгласен дори с едно от нещата, които с Атанасов сте изброили. Въпрос на вкус.

• Трябва да влезете в профила си, за да отговорите в темата.