Форуми Книгите

Следени поредици

• Автор
    Публикации
    Петър Атанасов
    Петър Атанасов
    Keymaster
    133 отговора

Новината за „Ритуали на съзряването“ ми даде идеята за тази тема 🙂 Имате ли книжна поредица, която все още излиза и чиито нови части чакате с нетърпение и колекционирате?

За мен такива поредици са „Светът на диска“ на Тери Пратчет (имам всичките без твърде скъпите и безсмислените), „Ксеногенезис“ на Бътлър и „Божествения цикъл“ на Бернар Вербер.

eleos
    Participant
    6 отговора

„Братството на черният кинжал“- Дж. Уорд
    „Войните на Атлантида“- Алиса Дей
    „Мрачните ловци“- Шерилин Кениън
    „Кросфайър“- Силвия Дей

има и други, просто са прекалено много 🙂

Петя Ивайлова
    Петя Ивайлова
    Participant
    121 отговора

И моята любима е Светът на диска, но след книжката за влаковете, може и да не излезе друга… Харесвам съвременните поредици (въпреки, че някои са прекалено тийнейджърски), но едва ли скоро ще се повтори истерията с Хари Потър – спомням си как се чакаше по нощите тогава и дори се отброяваха дните до излизането на новата книга. Аз самата не бих чакала, но определено изпитвах голям ентусиазъм – искам да се появи отново такава книга (и със същото или подобно качество).

Мира
    Мира
    Keymaster
    100 отговора

В момента от към сега излизащи поредици не съм много запалена. Следя следните
    The Stormlight Archive – Брандън Сандерсън
    Гриша – Лий Бардуго – скоро ще я приключа

Следях и Меча на истината като преди години ми беше една от любимите поредици, но с последните книги господин Гудкайнд тотално се оля и може би ще ги прочета като няма нищо друго за четене.

• Трябва да влезете в профила си, за да отговорите в темата.