Форуми Книгите

Цитатите, които ни създадоха

• Автор
    Публикации
    Кал
    Кал
    Participant
    63 отговора

…или: Зиндел срещу другите 😀

Четящи приятели,

След като преди ден-два поостарях, и понатрупах нужната смелост – предлагам ви една тема за припомняне, събиране и сравняване. На онези откъси от любимите ни книги, за които знаем, че са ни променили някак, трайно.

Темата се намира тук:

http://choveshkata.net/forum/viewtopic.php?f=25&t=341

Ако не ви се пише там – пишете където ви е най-уютно.

Аз пиша там, за да не се разкъсам на парчета, пак. Вече съм стар да се разкъсвам. 😉

Бъдете,
    Кал

П.П. И си запазвам правото да крада ваши цитати за форума на ЧоБи. 😛

Мира
    Мира
    Keymaster
    100 отговора

Ех, много често цитати ми правят хубаво впечатление и си казвам е това не мога да го забравя и след 2 месеца вече не си го спомням. Ще се поразровя в книгите, за да се опитам да открия някои от любимите ми.
    Иначе сега ми идва на ум цитат от „Експериментът“ – „Природата не разпознава добро и зло, а само баланс и дисбаланс.“

Петя Ивайлова
    Петя Ивайлова
    Participant
    121 отговора

Не се сещам за цитат от книга, или сериал, който да ме е променил трайно, освен може би „Чакай и се надявай“ от „Граф Монте Кристо“, но има много цитати от творби на сър Тери Пратчет, които обичам. Ужасно много са, но ето няколко примера (писала съм ги и на друго място):
    „1.Изобщо не се приближавайте към вампирски замък, независимо колко лошо е времето.
    2.Ако сте се приближили до замъка, не чукайте на огромните мрачни порти.
    3.Ако сте почукали на огромните мрачни порти, не приемайте покана от странен мъж облечен в черно да влезете вътре.
    4.Ако сте влезли вътре, не отивайте в спалнята за гости.
    5.Ако сте отишли в спалнята за гости, недейте – каквото и да става – да спите на отворен прозорец.
    6.Ако сте заспали на отворен прозорец, хич не идвайте да ми се жалвате.“

„Просто ви е ясно какво става, като дадете златна топка на принцеса. Тя я изпуска в най-близкия кладенец и после се появява говореща жаба и докато се усети човек, вече си има зет, който…е,да, той е принц и е красив и по принцип не може да се мръщите на такъв избор, но честно казано няма да ви се ще семейството му да се появи на сватбата, пък и дори да дойдат , вероятно ще бъдат в буркан.“

за срещите с кралски особи(по време на банкет..): „Недейте да казвате „По оня кокал остана куп месо. Дай го насам, ако няма да го ядеш.“ По-скоро кажете:“Ако Някой не желае да си хапне от Неговото хрущялче, някой ще бъде щастлив да го вземе от Неговите ръчички.““
    (полезни съвети от „Готварската книга на Леля Ог“)

😀

dwsd
    Participant
    1 отговора

Всъщност са няколко : http://www.youtube.com/watch?v=h6sj89xgnl4

Петър Атанасов
    Петър Атанасов
    Keymaster
    133 отговора

Ми, те моите любими не са ме създали чак, щото нямат много общо с мен, но ме кефят 🙂

Кай от Лекс е убит преди 2000 години. През това време тялото му е направено неразрушимо и е изпразнено от душата и спомените му. Неговата сянка го използва за да лови и убива еретиците. Когато си връща спомените (но не и душата), той минава от Вселената на светлината (където живее Неговата сянка) в Тъмната зона. Та, тогава казва: „Във Вселената на светлината бях тъмнина. Може би в Тъмната зона… ще бъда светлина“. Твърде романтично, ама ме кефи 🙂

e01
    Keymaster
    26 отговора

I should have copy and pasted the truth.
    Enzo

desis
    Participant
    9 отговора

Ще подкрепя „dwsd“, като кажа, че репликите от „Междузвездни войни“ са къде-къде по-запомнящи се от репликите на някои други филми. Макар да изглеждат малко наивни сега, навремето жегваха, както се казва.

Кал
    Кал
    Participant
    63 отговора

В темата при нас взеха да се понатрупват. 😉

http://choveshkata.net/forum/viewtopic.php?f=25&t=341

Nuriko
    Participant
    2 отговора

И няколко цитата от любимата ми Екзекуторка на вампири. Как да не обичаш тези книги.

Вярвам в любовта, но вярвам и в злото. Нито любовта, нито злото владеят всичко, но злото мами повече.

– Никога не съм те виждал да се усмихваш така, Едуард, освен ако не се преструваш на Тед. Изглеждаш като горд учител, чиито ученик се справя добре.
    – По-скоро като Франкенщайн със своето чудовище. – отвърнах аз.

Мъж, който е бил страхотен любовник за повече от четиристотин години не знаеше какво да прави, защото някой си играе с косата му.

– Какво да правя с него?
    – Какво направи с всички нас? – каза Мика.
    – Той е непознат и се опита да ни убие.
    – Той ще направи всичко, което му кажеш, Анита. – каза Джейсън. – Той изглежда да има по-малко свободна водя от всички нас.
    – Нарочно го направи, Джейсън. Нарочно отнех всичко от него.
    – Направи каквото трябваше, за да можеш да се върнеш при нас. – каза Мика.
    – Наистина искам кученце – каза Натаниел, – но изглежда може да кажем, че ни е последвал у дома.
    – Казах ти, че ще си помислим за куче.
    – Междувременно може ли да вземем котето у дома?
    – Той не е коте. – казах.
    – Изглежда като едно.

– Какви са приоритетите ти за нощта? – попита той.
    Знаех какво има предвид.
    – Искам леопардите спасени.
    – И ако те бъдат наранени?
    – Искам отмъщение.
    – Повече от тяхната безопасност.
    – Не, безопасността първо, отмъщението е лукса.

Понякога си мисля, че н
    е искам да бъда като теб, когато порасна Едуард, понякога си мисля, че е прекалено късно и вече съм там.

Петър Атанасов
    Петър Атанасов
    Keymaster
    133 отговора

Делиян Маринов, авторът на „Пътуване през спомени“, е започнал да компилира любими цитати в отделен блог/сайт – http://goldenfantasyquotes.blogspot.com/ – щом четете темата, значи може би и този сайт ще ви е интересен 🙂

Кал
    Кал
    Participant
    63 отговора

Много мерси за линка! (Аз не съм обърнал внимание на съдържанието, докато търчах да проверявам дали изпълнява условията за гласуване… :/ )

И браво на Делиян за инициативата. 🙂

Споделям го и във форума на ЧоБи.

• Трябва да влезете в профила си, за да отговорите в темата.