Награждаване за Копнежа за растящо творчество 2017

Вижте кои деца и младежи спечелиха сърцата ни.

През 2017 г. в Копнежа за растящо творчество се включиха 45 автори от близо 30 населени места – от Долно Осеново до Ковънтри. Около половината от тях ще вземат поне една награда за изпратените си творби, а някои са отличени и от трите журита. Церемонията по награждаването ще се състои на 16 декември (събота) от 11 до 13 часа в сектор „Детска литература“ на Столична библиотека (на втори етаж, през входа откъм ул. „Г. С. Раковски“). На събитието ще бъдат представени сборниците „Разкажи ми приказка“ и „Мечове във времето“.

А ето и кои са наградените:

Електронно списание SciFi.bg

  • награждава с плетен Зипи:
    • Алекса Георгиева – за „Момичето от морето“
  • награждава със сборника „Мечове във времето“:
    • Николай Симеонов – за „Победителят“
    • Радина Ангелова – за „В селенията на смъртта“
  • поощрява:
    • Ерик Биляров – за „Господството на драконите“
    • Александър Натов – за „Есенен разказ“

Фентъзи ЛАРП Център награждава с 1 хартиена или 3 електронни книги (по избор):

  • Петя Субева – за „Спри, обичам те“
  • Ивайло Даскалов – за „Среща посред нощите“
  • Щилиана Кирова – за „Реквием“
  • Йоана Йорданова – за „Знаете ли, имам мечта“
  • Мария Гаралова – за „Тя не е по-добра“
  • Валентин Костадинов – за „Животът е утопия“
  • Вартухи Ердеклиян – за „Какво е това да си човек?“
  • Алекса Георгиева – за „Момичето от морето“ и „Утрешният ден“
  • Николай Симеонов – за „Победителят“
  • Моника Борисова – за „На върха на дървото“
  • Божидар Иванов – за „Къртиците са истински“
  • Радина Ангелова – за „В селенията на смъртта“
  • Ерик Биляров – за „Господството на драконите“
  • Борислав Вълов – за „Първата крачка“
  • Елка Петрова – за „Носители на просвета“
  • Анна Стефанова – за „През очите на една Анта“
  • Гергана Гълъбова – за „Любовта е по-силна от магия“
  • Александър Натов – за „Предателство“

Фондация „Човешката библиотека“ и клуб „Светлини сред сенките“ отличават с 1 хартиена или 3 електронни книги (по избор):

  • В категория до 10 г.:
    • Дара Димова – за „Левски“
  • В категория 11 до 14 г.:
    • Кристина Стефанова – за „Аз и моят въображаем приятел“
    • Елица Куртева – за „Луната спи“ и „Портокаловата градина“
    • Алекса Георгиева – за „Утрешният ден“
    • Ваня Синякова – за „Гост от бъдещето“
    • Гергана Гълъбова – за „Любовта е по-силна от магия“
  • В категория 15 до 18 г.:
    • Снежана Стоянова – за „Думи в полунощ“, „ВъзДъх“, „Магазин за човека“ и „Неделим“
    • Калин Кисьов – за „Миниград“
    • Йоана Йорданова – за „Знаете ли, имам мечта“
    • Ерик Биляров – за „Господството на драконите“
    • Анна Стефанова – за „През очите на една Анта“
  • В категория 19 до 22 г.:
    • Мария Гаралова – за „Тя не е по-добра“
    • Николай Симеонов – за „Победителят“
    • Денис Олегов – за „Задгробен живот“
    • Виктория Димитрова – за „Лудият“, „У дома“, „Желания“ и „Недей“
    • Божидар Иванов – за „Къртиците са истински“
    • Радина Ангелова – за „В селенията на Смъртта“
    • Елка Петрова – за „Писмо до Дядо Коледа“ и „Носители на просвета“
  • В категория 23 до 27 г.:
    • Светлин Трендафилов – за „Шумът на морето“
    • Даниел Тунев – за „(Разпуква пролетта и аз потеглям…)“, „Антропоцентризъм“ и „(Как нощуват? Денят как минава…)“
    • Димитър Драганов – за „Отново любов“, „Разстояния“, „Нощна симфония“, „Разговор с Ема“, „Мракът и ти“, „Тъжно щастие“, „Буря“ и „Огнено чедо“
    • Моника Борисова – за „На върха на дървото“

Няма коментари

Вашият коментар

Поддържани BB тагове: [spoiler], [img], [b], [u], [i] и [url]

Вход | Регистрация   |