Номинациите за награди Сатурн

43-тите награди Сатурн ще се раздадат на 28 юни.

Оскарите тази година за пореден път си заслужиха обичайните критики, като дори скандализираха с шокираща грешка при връчването на категорията „Филм на годината“. От фантастиките наградени са само „Първи контакт“ за най-добър звуков монтаж, „Отряд самоубийци“ за най-добри грим и прически и „Фантастични животни и къде да ги намерим“ за най-добри костюми. „Книга за джунглата“ взе Оскар за най-добри визуални ефекти, а „Зоотрополис“ – за най-добра анимация, но те могат да се прикрепят към жанра само ако сме с много широки разбирания.

Други награди обаче често се оказват по-интересни, а техните носители – по-заслужаващи внимание. Това са наградите Сатурн, където обръщат внимание на качественото в нашия жанр много по-всеотдайно. Тази година ще бъдат раздадени за 43-ти път, като тази седмица бяха обявени номинациите. Подгответе се за дълъг списък и коментирайте кои са вашите фаворити:

Филми
  • Най-добър екшън/приключенски: Allied, Gold, Hacksaw Ridge, Hidden Figures, The Legend of Tarzan, The Magnificent Seven, The Nice Guys.
  • Най-добър актьор: Бенедикт Къмбърбач (Доктор Стрейндж), Крис Еванс (Първият отмъстител: Войната на героите), Крис Пайн (Стар Трек Отвъд), Крис Прат (Пасажери), Марк Райланс (ГДВ), Матю МакКонъхи (Злато), Раян Рейнолдс (Дедпул).
  • Най-добра актриса: Ейми Адамс (Първи контакт), Емили Блънт (Момичето от влака), Фелисити Джоунс (Rogue One: История от Междузвездни войни), Дженифър Лорънс (Пасажери), Мери Елизабет Уинстед (Кловърфилд лейн 10), Наргес РАшиди (Под сянката), Тараджи П. Хенсън (Скрити числа).
  • Най-добра анимация: Finding Dory, Kingsglaive: Final Fantasy XV, Moana, Sing, Trolls, Zootopia.
  • Най-добра адаптация на комикс: Batman v Superman: Dawn of Justice, Captain America: Civil War, Deadpool, Doctor Strange, Suicide Squad, X-Men Apocalypse.
  • Най-добро фентъзи: A Monster Calls, Fantastic Beasts and Where to Find Them, Ghostbusters, Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children, Pete’s Dragon, The BFG, The Jungle Book,
  • Най-добри костюми: Alice Through the Looking Glass, Doctor Strange, Fantastic Beasts and Where to Find Them, Rogue One: A Star Wars Story, The BFG, The Handmaiden
  • Най-добър режисьор: Антъни и Джо Русо (Първият отмъстител: Войната на героите), Браян Сингър (Х-мен: Апокалипсис), Дени Вилньов (Първи контакт), Гарет Едуардс (Rogue One: История от Междузвездни войни), Джон Фавро (Книга за джунглата), Скот Дериксън (Доктор Стрейндж), Стивън Спилбърг (ГДВ).
  • Най-добър монтаж: 10 Cloverfield Lane, Arrival, Captain America: Civil War, Rogue One: A Star Wars Story, The BFG, The Jungle Book.
  • Най-добър грим: Doctor Strange, Fantastic Beasts and Where to Find Them, Rogue One: A Star Wars Story, Star Trek Beyond, Suicide Squad, X-Men: Apocalypse.
  • Най-добър саундтрак: Doctor Strange, Fantastic Beasts and Where to Find Them, La La Land, Passengers, Rogue One: A Star Wars Story, The BFG.
  • Най-добър дизайн на продукцията: Captain America: Civil War, Doctor Strange, Fantastic Beasts and Where to Find Them, Passengers, Rogue One: A Star Wars Story, The BFG
  • Най-добри визуални ефекти: Arrival, Doctor Strange, Fantastic Beasts and Where to Find Them, Rogue One: A Star Wars Story, The BFG, The Jungle Book.
  • Най-добър сценарий: Arrival, Deadpool, Doctor Strange, Hell or High Water, Rogue One: A Star Wars Story, The BFG.
  • Най-добър хорър: Demon, Don’t Breathe, Ouija: Origin of Evil, The Autopsy of Jane Doe, The Conjuring 2, The Witch, Train to Busan.
  • Най-добър независимо продуциран филм: Eye in the Sky, Hunt for the Wilderpeople, La La Land, Lion, Remember, The Ones Below.
  • Най-добър чуждестранен филм: Elle, In Order of Disappearance, Shin Godzilla, The Handmaiden, The Mermaid, Under the Shadow.
  • Най-добър млад актьор: Ана Тейлър-Джой (Вещицата), Джулиан Денисън (Hunt for the Wilderpeople), Луис Макдугъл (Зовът на чудовището), Нийл Сети (Книга за джунглата), Руби Барнхил (ГДВ), Том Холанд (Първият отмъстител: Войната на героите)
  • Най-добра научна фантастика: Arrival, Independence Day: Resugence, Midnight Special, Passengers, Rogue One: A Star Wars Story, Star Trek Beyond.
  • Най-добър поддържащ актьор: Чадуик Боусман (Първият отмъстител: Войната на героите), Кристофър Уокън (Книга за джунглата), Дан Фоглър (Фантастични животни и къде да ги намерим), Диего Луна (Rogue One: История от Междузвездни войни), Джон Гудман (Кловърфийлд лейн 10), Закари Куинто (Стар Трек: Отвъд).
  • Най-добра поддържаща актриса: Бети Бъкли (На парчета), Брайс Далас Хауърд (Злато), Кейт МакКинън (Ловци на духове), Марго Роби (Отряд самоубийци), Скарлет Йохансон (Първият отмъстител: Войната на героите), Тилда Суинтън (Доктор Стрейндж).
  • Най-добър трилър: 10 Cloverfield Lane, Hell or High Water, Jason Bourne, Split, The Accountant, The Girl on the Train, The Shallows.
Сериали
  • Най-добър трилър: Animal Kingdom, Bates Motel, Designated Survivor, Mr. Robot, Riverdale, The Librarians, Underground.
  • Най-добър актьор: Андрю Линкълн (Живите мъртви), Брус Кембъл (Аш срещу злите мъртви), Чарли Кокс (Дявол на доброто), Фреди Хаймур (Мотел Бейтс), Грант Гъстин (Светкавицата), Майк Колтър (Люк Кейдж), Сам Хюан (Другоземка)
  • Най-добра актриса: Каролина Балф (Другоземка), Ким Дикенс (Пази се от живите мъртви), Лена Хеди (Игра на тронове), Мелиса Беноа (Супергърл), Сара Полсън (Зловеща семейна история: Роаноук), Вера Фармига (Мотел Бейтс), Уинона Райдър (Странни неща)
  • Най-добър анимационен сериал: Bojack Horseman, Family Guy, Star Wars: Rebels, The Little Prince, The Simpsons, Troll Hunters.
  • Най-добро фентъзи: Beyond, Game of Thrones, Lucifer, Outlander, Preacher, The Good Place, The Magicians.
  • Най-добра гостуваща роля: Антъни Хопкинс (Западен свят), Доминик Пайнън (Другоземка), Иън Боен (Тийн вълк), Джефри Дийн Морган (Живите мъртви), Лесли Джордан (Зловеща семейна история: Роаноук), Тайлър Хохлин (Супергърл).
  • Най-добър хорър: American Horror Story: Roanoke, Ash vs. Evil Dead, Fear the Walking Dead, Teen Wolf, The Exorcist, The Vampire Diaries, The Walking Dead.
  • Най-добър нетелевизионен сериал: А Series of Unfortunate Events, Bosch, Marvel’s Daredevil, Marvel’s Luke Cage, Stranger Things, The Man in the High Castle.
  • Най-добро представяне: 11.22.63, Channel Zero, Doctor Who: The Return of Dr. Mysterio, Mars, Rats, The Night Manager.
  • Най-добра научна фантастика: Colony, Falling Water, Incorporated, The 100, The Expanse, Timeless, Westworld.
  • Най-добър супергеройски сериал: Arrow, Gotham, Legion, Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D., Supergirl, The Flash.
  • Най-добър поддържащ актьор: Ед Харис (Западен свят), Джефри Райт (Западен свят), Кит Харингтън (Игра на тронове), Лий Мейджърс (Аш срещу злите мъртви), Линдън Ашби (Тийн вълк), Мекат Брукс (Супергърл), Норман Рийдъс (Живите мъртви).
  • Най-добра поддържаща актриса: Адина Портър (Зловеща семейна история: Роаноук), Кандис Патън (Светкавицата), Данай Гурира (Живите мъртви), Еван Рейчъл Ууд (Западен свят), Кати Бейтс (Зловеща семейна история: Роаноук), Мелиса МакБрайд (Живите мъртви), Танди Нютън (Западен свят).
  • Най-добър млад актьор: Алиша Дебнам-Кери (Пази се от живите мъртви), Чандлър Ригс (Живите мъртви), К. Дж. Ейпа (Ривърдейл), Лоренцо Джеймс Хенри (Пази се от живите мъртви), Макс Чарлс (Напаст), Мили Боби Браун (Странни неща).

Ако сте член на организацията (или ви се става такъв срещу такса от 25 или 40 долара) и вие можете да дадете своя глас. Ако не – коментирайте спокойно кой трябва да спечели, според вас, и кои от номинациите изобщо не заслужават да са в списъка.

 

Статията е на повече от половин година, информацията в нея вече може да не е актуална.
3 коментара

Вашият коментар

Поддържани BB тагове: [spoiler], [img], [b], [u], [i] и [url]

Вход | Регистрация   |  

infi
infi

Аз съм си дал моите 40 и ги давам всяка година в последните 5 😀

Scifi – Arrival
Fantasy – А monster calls
Анимация – Моана
комикс – Deadpool
Horror – The Witch
Режисьор – Denis Villeneuve, но има голяма вероятност да дадат наградата на Стилбърг
Независим – LaLa Land
Млада актриса – Аня Тейлър-Джой, направо ще убия някой ако Том Холанд вземе наградата както се случи на BAFTA
Трилър – Split (странно как Макавой няма номинация за актрьор, нито Аня)

При сериалите –
Трилър – Underground
Анимация – Star Wars: Rebels
Фентъзи – Game of Thrones (да си хвърлям вота другаде просто няма смисъл)
Horror – The Walking Dead (същото)
стрийминг – Stranger Things
представяне – 11.22.63
Фантастика – Westworld
Комикс – Legion (макар че вероятно няма да спечели прекалено млад сериал е )
Млад актьор – Мили Боби Браун

Това са категориите в който ме интересува кой ще вземе наградата, ще видим през Юни дали ще съм познал нещо освен двете сигурни категории 😀

Нед Недев

Най-добър фентъзи филм – a Monster Calls.
Най-добър нф филм – Първи контакт или Стар Трек.
Най-добри визуални ефекти – Стар Трек, но вероятно ще спечели Стрейндж.
По комикс – Дедпул. Несерозно е да слагат батман с/у супермен в категория „най-добър”. По-добре Ловците на духове.

Петър Атанасов

Учудващо малко са категориите, в които съм гледал всичко. Ще отбележа своите фаворити само в тях:

Най-добра адаптация на комикс: Deadpool
Най-добър грим: Star Trek Beyond

хъх, само това са! Бързо трябва да гледам Миднайт спешъл, Вещицата, ГДВ и Зовът на чудовището. Като май само за първите два имам интерес.

В сериалите нямам нито една категория, където да съм гледал всичко, но вярвам, че Антъни Хопкинс, Ед Харис и Танди Нютън трябва да вземат награди за Западен свят, Игра на тронове трябва да грабне за фентъзи, а 11.22.63 заслужава за минисериал.