Форуми Книгите

Какво четете в момента?

• Автор
    Публикации
    Петър Атанасов
    Петър Атанасов
    Keymaster
    134 отговора

Най-накрая прочетох „Волният народец“ от Тери Пратчет, първата книга с Тифани. Разочарован съм 🙁 Почнах втори прочит на любимата ми негова книга, „Господари и господарки“, за да си отмия лошото впечатление. Доста съм позабравил, но само в първите 20 страници, които прочетох на „Господари и господарки“ има повече готини моменти и лафове отколкото в цялата „Волният народец“.

Колкото до коментара ми за „Игрите на глада“ по-горе – прочетох ги, от тях съм приятно изненадан 🙂 Даже си спомням, че тъкмо я дочитах в 3 и половина през нощта, когато удари земетресението май месец 🙂

Петя Ивайлова
    Петя Ивайлова
    Participant
    121 отговора

Хареса ли ти финала на третата книга от Игрите – доста хора в интернет са разочаровани, но според мен, беше силен и реалистичен?
    Поредицата за Тифани е предвидена за деца, затова Пратчет си е приложил малко автоцензура. По-нататък заприличват повече на книгите за вещиците, но последната е малко нехомогенна („Ще облека полунощ“ – хареса ми, но историята се развива някак неестествено). Аз малко се разочаровах от „Дългата земя“ на ТП – написана е като сериозна фантастика, и ми липсва обичайния му стил. Освен това имам някои проблеми със сюжета.

Петър Атанасов
    Петър Атанасов
    Keymaster
    134 отговора

Аз на Игрите прочетох само първата, Мира още не ми е дала останалите 🙂 Иначе вдъхнових се след предишния ми пост да си припомня „Господари и господарки“ на Пратчет, оказа се, че не е чак толкова уникално великолепна, колкото я помня 🙂 В смисъл, много е готина, много забавна, много ми харесва как се натрупва напрежението и как се описва колко страшни са елфите… и накрая като идват самите елфи се оказва, че не са кой знае колко опасни, даже са направени малко на идиоти с цел комедия. Просто е малко разочароващо, иначе книгата си ми остава любимата на Пратчет.

Петя Ивайлова
    Петя Ивайлова
    Participant
    121 отговора

да, затова е хубаво да се препрочитат книгите – може да си промениш вкуса, или да добиеш някакви нови впечатления 😀 Моята любима на Пратчет си остава Нощна стража – харесвам Ваймс, допада ми пътуването във времето, появата на монаха от Малки богове, темата за революцията, младият Ветинари – не може да ме разочарова! 😉

bez4orap4o
    bez4orap4o
    Participant
    5 отговора

Препоръчаха ми поредицата:Малазанска книга на мъртвите от автора Стивън Ериксън,намирам за сега девет книги,започвам ги,след това мисля да прочета малко от поредиците на Реймънд Фийст ,незнам какво да очаквам,но ще рискувам.

stalker
    Participant
    8 отговора

Аз ли недовиждам или наистина не става дума за малко… руска фантастика? 🙂
    Винаги с удоволствие препрочитам „Пикник край пътя“ на бр. Стругацки. Тя винаги е била №1 в личната ми класация. Както и „Обитаемият остров“ великолепно екранизиран през 2011 г. – малко суперпродукции биха могли да се мерят с него. Кой знае защо двете части на филма минаха „по терлици“ по българската телевизия миналата година…

Мира
    Мира
    Keymaster
    100 отговора

И аз в момента чета Стругацки с „Обреченият град“. Иначе от руската фантастика любим ми е Лукяненко. Отелно в момента чета и „Синдер“ на Мариса Мейър и „The Way of Kings“ на Брандън Сандерсън.

stalker
    Participant
    8 отговора

Още нещо руско, което си струва да бъде прочетено:
    Евгений Гуляковски – „Сезонът на мъглите“ и „Дългият изгрев на Ена“

Може би е един от първообразите на съвременната екшън-фантастика…

Мира
    Мира
    Keymaster
    100 отговора

В момента чета втората част на Дивергентите – с надеждата да е подобно на Игрите, които ме изненадаха приятно , но уви…. Също съм подхванала и Code name: Verity – много похвали, много нещо – ще я видим колко струва

SargoS
    SargoS
    Participant
    21 отговора

Препрочитам си „Песен за огън и лед“ да си припомня по- детайлно какво се случваше преди премиерата на 4-ти сезон на сериала 🙂 Паралелно с това чета и продължението на „Уравнението на живота“ от Саймън Мордън- „Теории за полета“ и съм доста доволен- нестандартна книга, която бързо те грабва. Скоро привърших „Стогодишния старец, който скочи през прозореца и изчезна“ на Юнас Юнасон и горещо я препоръчвам. Уникална книжка.

Петър Атанасов
    Петър Атанасов
    Keymaster
    134 отговора

Тъкмо завърших Морелси на Чайна Миевил. Не е лоша и е доста нестандартна.

kalinl
    Participant
    1 отговора

Препрочитам си „Great North Road“ на Питър Ф. Хамилтън. Ужасно съм горд, че с тази книга успях да зарибя 15 годишната си дъщеря да чете научна фантастика. Сега тя е на 16 и е тежка питърфхамилтономанка :)))

nepokornata
    nepokornata
    Participant
    1 отговора

az v momenta 4eta “az,ve6ticata“ i za momenta mi haresva mnogo ima po malko ot vsi4ko lubov,ek6un,vampiri, ve6tici 🙂 preporu4vam q 🙂

nepokornata 😛
    Петър Атанасов
    Петър Атанасов
    Keymaster
    134 отговора

Започнах на Петър Станчев – Прокълнатия – изненадващо добре е в началото.

Нед Недев
    Нед Недев
    Participant
    29 отговора

В момента съм в застой с книгите. Всъщност трябва да си продължа последната „Град върху шахматна дъска“.

• Трябва да влезете в профила си, за да отговорите в темата.