Форуми SciFi.bg

Класация за най-трогателните любовни истории във фантастиката

• Автор
    Публикации
    Петър Атанасов
    Петър Атанасов
    Отговорник
    133 отговора

Внимание, фенове!

По случай 14 февруари българското онлайн списание за фантастика SciFi.bg организира анкета „Най-трогателните любовни истории във фантастиката”. Гласувайте за вашите 5 фаворита с пост в темата до 23:59 часа на 13 февруари!

Може да гласувате за всякакви двойки от жанровете на научната фантастика, фентъзито и свръхестествените истории – независимо дали става дума за любов между извънземни, вампири, супергерои, магьосници, вещици или обикновени хора, попаднали в необикновена ситуация. Историите може да са от филми, сериали, книги или дори видео игри, стига любовта между героите наистина да ви е трогнала.

Резултатите ще бъдат публикувани в класация със същото име, която ще излезе на сайта на 14 февруари. Дотогава – правете любов, а не война. Освен ако не ни нападнат извънземните…

Петя Ивайлова
    Петя Ивайлова
    Участник
    121 отговора

Първите, които се сетих: Арагорн и Арвен, Гайъс Болтър и Каприка 6, Хари Потър и Джини Уизли, Анакин Скайуокър и кралица Амидала и естествено (няма как да ги пропусна;) Бела и Едуард! 🙂

Alteran
    Участник
    1 отговора

Ричард Рал и Кейлан Амнел (поредицата книги „Мечът на истината“ от Т. Гудкайнд), Джон Крайтън и Ерин Сун („Фарскейп“), Гайъс Болтар и 6 („Бойна звезда галактика“), Тирион Ланистър и Шае (поредицата „Песен за огън и лед“), Деймън Салаваторе и Елена Гилбърт (книгите и сериала „Дневниците на вампира“).

Неделчо Ласков
    Неделчо Ласков
    Участник
    41 отговора

1. Доктора и Роуз (DW); Гуен и Рис (Torchwood)…

Кал
    Кал
    Участник
    63 отговора

– Данло и Тамара в Requiem for Homo Sapiens на Дейвид Зиндел

– триъгълникът Ian – Wanda/Mellanie – Jared в The Host (книгата) на Стефани Майър

– Счупен меч и Летящ сняг в „Герой“ (филма)

– Томоя и Нагиса в Clannad

– Маркъс и Мегън в Jeremiah

– Радослав и Верена в „змейската“ поредица на Николай Теллалов

– лейди Амалтея и принц Лир в „Последният еднорог“

… като ми е страхотно трудно да кажа чия съдба ме е трогнала най-много.

Още ми е мъчно и за Коруин и Дирдри от „Хрониките на Амбър“ – но онова е сантиментален спомен от детството. 😉

Valek
    Участник
    13 отговора

На първо място аз посочвам Ричард Рал и Калан Амнел. Поредицата „Мечът на истината“. Но като изключиме огромното недоразумение – сериалът – доста епични и смислени книги. Много ги харесвам.

Мира
    Мира
    Отговорник
    100 отговора

Да беше попаднал сериала в ръцете на HBO …

Valek
    Участник
    13 отговора

Да! Или на Sci fi chanel… Мисля, че като поразгледах форума, не видях някой изобщо да е обърнал внимание на титана Старгейт! Сега вече и сайфай сгафиха здраво, но преди можеше да направят истински епос със Мечът на истината! Както Питър Джаксън с Властелина, който за мен е велик или Хобитът, който ще излезе тази година и съм доста сигурен, че ще е много добър филм, така и Тери Гудкайнд можеше да даде правата на къде по кадърни професионалисти… Ама нейсе.

Мира
    Мира
    Отговорник
    100 отговора

Да и Властелина и Троновете случиха на хора и професионалисти и станаха страхотни. А Меча – дисни – детски сериал…. нямам думи. След 2-3 години ще им изтече лиценза и дано Гудкайнд го продаде на някой кадърен. Само се надявам и Колелото да не окелпазят.

Valek
    Участник
    13 отговора

Ами да си призная, въпреки не толкова динамичния свят в „Игра на тронове“, все пак това е един от най – добрите сериали правени някога според мен (Да, „Battlestar Galactica“ е другия в тази категория). Перфектна игра, сериозни и смислени персонажи (признавам, купих си първата книга много преди сериала, но не я прочетох…), доста обрати и пъклени планове, костюми, над нивото на почти всеки друг сериал… Ако всичко ново което излиза бе с това качество, а не дисни, както в „Мечът на истината“ щеше да е много добре. Пожелавам успех за „Колелото на времето“ 🙂 Ооо, сетих се за друг голям провал: „Пътеводител на галактическия стопаджия“. Но това е друга приказка 😀

Петър Атанасов
    Петър Атанасов
    Отговорник
    133 отговора

Честно казано, на мен „Легенда за търсача“ ми хареса. Може би защото не бях чел книгата преди да го гледам. Да, в началото има доста детски серии, но постепенно се развива и започва яяяяяяяко да зарибява. Любимият ми епизод е последният от първи сезон, в който Ричард отива в бъдещето и разбира как се е развила историята с Калан и Рал. Очаквах някаква грандиозна битка с Рал, но то се получи много, много, много по-интересно. Втори сезон също имаше уникални моменти. Не че ми е любимият сериал, но определено ми хареса.

Valek
    Участник
    13 отговора

Ами да, един приятел също много хареса сериала и след това прочете книгите. Следващите му думи бяха, че сериала всъщност е много зле и окепазва книгите. Но да, става за гледане и има дори интересни неща. Просто е много детски. Освен това, в книгите нищо не е същото, направо си е като алтернативна вселена 🙂

Петър Атанасов
    Петър Атанасов
    Отговорник
    133 отговора

Аз прочетох първата книга, и тя имаше много силни моменти, но май останах с по-добри спомени от сериала. Дори и да е детски, ми се стори по-добре направен.

air
    Участник
    7 отговора

Рон и Хърмаяни в „Хари Потър“, Снежанка и Принц Чаровен в „Имало едно време“, Арагорн и Арвен от „Властелинът на пръстените“ и естествено Артур и Гуинивиер.

Grim
    Участник
    1 отговора

хаха включване доста след минаването на актуалността на на темата, но Малазанска книга на мъртвите- Апсалар и Крокъс

• Трябва да влезете в профила си, за да отговорите в темата.