Форуми Книгите

Утопия

• Автор
    Публикации

Bilkata
    Участник
    2 отговора

Здравейте искам ако можете да ми предложите книги от типа антиутопия.Подобни на Игрите на глада, Лабиринтът, Дивиргенти, Последната игра и т.н. Ако може някой по съвременни но и от по старите да ми предложите пак ще съм доволен.Колкото повече толкова по добре, супер много съм хлътнал по темата а не мога да си намеря сам нещо стойностно.Мерси предварително

Петя Ивайлова
    Петя Ивайлова
    Участник
    121 отговора

От класиките „1984“ и „Играта на Ендър“, от по-новите „Кралска битка“(но съм сигурна дали е превеждана на български – май не), „Изборът“ също се води антиутопия, но е много мека и момичешка. Постапокалиптични има доста, но не знам до колко са добри…

Петър Атанасов
    Петър Атанасов
    Отговорник
    134 отговора

Не че каталогът е супер-изчерпателен, но е много полезен за такива търсения 🙂
    //scifi.bg/katalog/knigi/?catalog-genre=postapokaliptichen
    //scifi.bg/katalog/knigi/?catalog-genre=antiutopichen

Bilkata
    Участник
    2 отговора

Благодаря ви много сега ще проверя какво сте ми дали и ако си харесам нещо поръчвам веднага.Ако някой друг има мнение по въпроса моля също да сподели защото искам да се запася с четиво на темата за поне месец два 😀
    П.С 1984 и Играта на Ендър съм ги чел наистина са много добри, Кралска битка не я намирам на български но филмът може да го проверя дали става.Постапокалиптични книги също може да споделяте 🙂
    П.С2 Петър мерси много за каталога харесах си от там няколко сега съм си поръчал БЗМЦ че отдавна и бях хвърлил око като я прочета ще споделя мнение.Но попринцип идеята ми беше да споделите книги които сте чели и мнение към тях което ще ме накара да си ги купя на момента.Иначе и в гугъл като напишя антиутопий и излизат бая книги но не съм сигурен дали ще ме грабнат, все пак от резюмето на книгата не може да се прецени 🙂

SargoS
    SargoS
    Участник
    21 отговора

БЗМЦ е доста детска (като повечето книги на Егмонт- все пак са издателство за деца и тийнове), но иначе горе- долу бива. Прочети на Глуховски Метро 2033 (ако се зарибиш има и доста прилична игра по книгата 🙂 ) Може да видиш и поредицата за Метрозоната на Саймън Мордън- доста приятна и забавно написани книжки. Също и Пепел на Илса Бик- тя също е малко тийн, но щом Игрите на глада са ти харесали значи нямаш ядове 🙂 Да не забравяме и на чичо С. Кинг книгите- неговите постапокалиптични призведения са си доста добри и което и да захванеш няма да сбъркаш- ако искаш може да пробваш „Дългата разходка“- от където е взета идеята на Игрите на глада. На момента друго не ми хрумва, но поне имаш за 2-3 седмици какво да попрегледаш 🙂

Петя Ивайлова
    Петя Ивайлова
    Участник
    121 отговора

Преди време писах ревю на Героите умират на Стоувър – много е различна от книгите на Егмонт, има повече насилие и всъщност никой не спасява света, но антиутопичното общество е много интересно представено. Сега ще започна втората – надявам се (отчасти заради резюмето) в сюжета да е развита темата за обществото на бъдещето (не на Одвъдие) и да настъпят някакви конструктивни промени 🙂

Кал
    Кал
    Участник
    64 отговора

От родните автори топло препоръчвам „Непоискано добро“. Понеже е една от малкото познати ми антиутопии, които ми вдъхват надежда.

А в клуба по фентъзи и фантастика към ФМИ се гласим да правим тема за (и против 😉 ) антиутопиите. Може би към края на февруари. Има ли желаещи да гостуват? 🙂

• Трябва да влезете в профила си, за да отговорите в темата.