Форуми Игрите

Zeus/Poseidon и Pharaoh

• Автор
    Публикации
    Григор Василев
    Григор Василев
    Participant
    13 отговора

Като се заприказвахме за стари и божествени игри, играли ли сте Зевс и съответно експанжъна Посейдон или Фараон? Те са още по-стари и от Спорето но са ми любими и до днес. Общо взето строиш древногръцки или съответно древноегипетски град, като изпълняваш определени цели, а боговете от съответната митология са истински и трябва да им строиш храмове. Може да са против теб, при което ти пращат проклятия и ти пречат, или като им построиш храм да са с теб и да ти помагат. Имаш си съответно и вземане-даване с градовете около теб – търгувате си, правите си услуги или пък воювате. Много ми харесва, че жилищната сграда не е просто една къща и толкова, ами трябва да се обгрижва – да минават покрай нея търговци с вода, храна, вълна и зехтин, културни дейци и т.н., за да може да побира повече хора. Още не ми е писнала 🙂

Също някой знае ли подобни игри?

Петя Ивайлова
    Петя Ивайлова
    Participant
    121 отговора

Фараон я имам и в момента на компютъра си – добра игра, но Цезар ми харесва повече – има малки разлики, но е много подобна. Харесва ми че се инсталират толкова лесно (без Daemon tools и кракове) и са съвсем леки игри. 🙂

Петър Атанасов
    Петър Атанасов
    Keymaster
    133 отговора

Мен Цезар някак си не успя да ме грабне… Определено Зевс ми е на първо място 🙂 И тя е лекичка и май можеше да се инсталира направо без демон тулса. Помня още бях малък, когато ме зариби едно демо от дисковете на ПС Мания :))) След това май даже си я купих, защото още нямах интернет 🙂 Фараон и Цезар ги открих след това по другия начин, Цезар не ме зариби, а Фараона от време на време ми правеше проблеми. Имаше обаче много хубави функции във Фараона, които ги нямаше в Зевс, и обратно – ако направят една смесена игра от двете би било супер :))) Трябва да се разтърся сега като си купих лаптоп дали няма някоя по-нова подобна игричка или пък нови версии на тези.

• Трябва да влезете в профила си, за да отговорите в темата.