1 коментар
Гийермо дел Торо се захваща с Франкенщайн

Гийермо дел Торо се захваща с Франкенщайн

Тийзър за филма „Франкенщайн“.

„Франкенщайн или новият Прометей“ на Мери Шели е емблематичен роман, който и до днес продължава да бъде експлоатиран в хорър жанра. Гийермо дел Торо пък е един от най-добрите и обичани съвременни режисьори. Какво ли ще се получи ако двете легенди се обединят?

Е, намек за това можем да видим в първия тийзър за филма Frankenstein. Той ще излезе чак през ноември, но се промотира още отсега, защото Netflix очакват, по обясними причини, да привлече огромен интерес.

Бутон за зареждане на YouTube видео

Актьорският състав напълно отговаря на статута на проекта. В него откриваме звезди като Оскар Айзък, Джейкъб Елорди, Миа Гот, Феликс Камерер, Ларс Микелсен, Дейвид Брадли, Чарлс Данс и Кристофър Уолц.

По тийзъра съдим, че сюжетът ще съдържа много от важните моменти, персонажи и атмосферата на този в книгата и продължението ѝ, но ще бъде разказан доста стилизирано. Историята се развива в източна Европа през 19-ти век, когато д-р Преториус трябва да открие чудовището на Франкенщайн. Смята се, че то е умряло в пожар преди 40 години, но има данни и за обратното. Целта в крайна сметка е да се продължи експериментът на д-р Виктор Франкенщайн.

Дел Торо се точи на Франкенщайн от много години – първите му документирани намерения да се захване с филмова адаптация са още от 2007 година. По едно време се захвана с проекта с идеята той да стане част от чудовищната вселена на Universal, но тя пропадна. Сега сделката му с Netflix дава плод – той и стрийминг платформата работят заедно, за да доставят съдържание (така се роди сериалът Cabinet of Curiosities), а през 2023 година продуцентите са се навили да финансират и тази му мечта.

Нямаме точна премиерна дата за Frankenstein, обявен е само ориентировъчно месец ноември.