
Грознокрасивите тийнейджъри на Netflix
Поредицата „Грозните“ на Скот Уестърфийлд се сдобива с адаптация като сериал.
Мислехме си, че модата на тийн дистопичните романи, адаптирани във филми, е минала, но Netflix не са съгласни. Скоро те ще пуснат своя филм Uglies, който е екранизация на поредицата „Грозните“ от Скот Уестърфийлд.
Действието се развива във футуристичен свят, в който всеки минава през козметична операция на 16-тата си година. Тали няма търпение да дойде реда й да мине процедурата и да се присъедини към обществото. Но когато нейн приятел бяга, започва поредица от събития, които я карат да преосмисли всичко, което си е мислела, че знае и иска.
Вижте и трейлъра:
Честно казано, кадрите доста напомнят на „Дивергенти“, а тази адаптация нямаше особен късмет и дори поредицата остана недовършена. Въпреки това, във вълната от подобни филми имаше и доста интересни предложения, така че не бива да бързаме да отписваме и това. Още повече, че книгите също са харесвани, макар и на нас да не са ни попадали.
Прави обаче впечатление, че актьорите само си обясняват колко са грозни, а реално хич не изглеждат зле, дори са доста над нормалния вид на обикновен тийнейджър, към който бихме си помислили, че концепцията ще се стреми.
Премиерата на Uglies ще е по Netflix на 13 септември.