Първи тийзър за трети сезон на „Вещерът“

Първи тийзър за трети сезон на „Вещерът“

Хенри Кавил ще играе Гералт за последно.

Трети сезон на „Вещерът“ ще бъде последният за Хенри Кавил, а вероятно и за много от феновете. Не че последните са изключително доволни и безкритични към нетфликсовата адаптация на полската поредица от книги, но досега поне гледаха сериала с относителен интерес, въпреки забележките си. След раздялата на екипа с главния актьор, едва ли ще останат много причини да продължи инвестицията на време в продукция, която съвсем ще се отклони от хартиения си оригинал.

Първият тийзър към трети сезон не прави намек за наближаващ финал за Гералт в настоящия му лик, но намеква за епична история. Дивият лов вече е налице и Сири отново ще бъде преследвана. Тийзърът също така разкрива, че трети сезон ще бъде разделен на 2 половини – също като „Странни неща“ миналата година.

Бутон за зареждане на YouTube видео

В края на втори сезон Сири пренесе себе си, Гералт и Йенефер в друг свят, където те видяха Дивия лов – група спектрални скелети-ездачи, които искат да ги заловят. Йенефер ще заведе Гералт и Сири в защитеното магическо училище на Аретуза, където Сири да овладее силите си. Там обаче те ще попаднат в центъра на интриги, предателства и тъмна магия.

Първата половина от сезона ще излезе на 29 юни и ще включва епизоди от 1 до 5. Втората очакваме на 27 юли с епизоди от 6 до 8. Разбира се – по Netflix.

Публикацията не е актуализирана от повече от една година, съдържанието може вече да не е актуално към днешна дата