
Тийзър за „Рицарят на седемте кралства“
Следващото разклонение от „Игра на тронове“ ще е с по-различен тон, но ще има и препратки към основния сериал.
Отдавна чакаме новото разклонение на Game of Thrones – A Knight of the Seven Kingdoms. На The House of the Dragon възлагахме големи надежди, но той засега отказва да ги оправдае, така че сега ще имаме нов шанс да бъдем върнати във Вестерос и запленени.
Както вече сме писали, „Рицарят на седемте кралства“ е по повестта „Странстващият рицар“ на Джордж Р. Р. Мартин и нейните продължения. Сюжетът се разиграва около 100 години преди събитията от сериала/поредицата-майка, в последните дни от властването на Добрия крал Дерон. Рицарят без потекло Дънк и новият му скуайър Ег планират да участват във великия турнир на Ашфордски лъг. Историята е по-скромна по мащаби и не се фокусира толкова върху кралете (ако не броим един обрат, който ще спестим, за да не даваме спойлери), а цели да покаже живота сред простолюдието. Но трейлърът все пак ѝ придава някакъв елемент на епичност, който я прави твърде изкушаваща:
Лековатият тон от повестта е запазен и това явно се харесва на феновете, които са добре запознати с нея. Харесва се явно и на хората, които само следят сериалите, защото комедия в Седемте кралства е нещо, от което имаме нужда – не може само драми и епични битки.
Загатват се появи на герои от „Песен за огън и лед“, като например майстер Еймон от Вала, който в оригиналната поредица е доста стар, а тук вече е роден. Ще се правят препратки и към други персонажи и събития, за които феновете ще са чували. Времевият период е около 50 години след смъртта на последния дракон (който дори не е бил пълноценен дракон), съответно династията Таргариен, управлявала векове наред, ще започне да изпитва проблеми – хората ще се питат защо изобщо ги държат на власт като нямат дракони, с които да налагат волята си.
Премиерата на A Knight of the Seven Kingdoms ще бъде на 18 януари по HBO Max.