3 коментара
Първи трейлър за „Шантав петък 2“

Първи трейлър за „Шантав петък 2“

Във Freakier Friday баба, майка и внучки си разменят телата.

„Шантав петък“ е една от сладурските класики на 2003 година. В комедията Джейми Лий Къртис и Линдзи Лохан играят майка и дъщеря, които си разменят телата за кратко. Това ги поставя в множество абсурдни ситуации, но и им помага да се опознаят и разберат по-добре.

Отдавна се говори за продължение, но чак тази година ще видим такова. 22 години по-късно Freakier Friday вкарва още едно поколение в микса, а разменените тела са цели 4!

Бутон за зареждане на YouTube видео

Естествено, основният фактор при този филм ще е носталгията. Първата част се води базирана върху книга, но интерпретацията е доста свободна. Тази е просто свободно продължение, в което Дисни капитализират върху славата на Freaky Friday. Ако съдим по саундтрака, прави се и опит да се привлече младото поколение девойки, но ще видим дали той ще бъде успешен.

В края на трейлъра виждаме и Чад Майкъл Мъри, който във филма от 2003 г. игра Джейк – младото гадже на Ана.

Впрочем, не са много хората, които да знаят или да си спомнят, че най-старият филм Freaky Friday всъщност е от 1976 г. и е с Джоди Фостър и Барбара Харис в главните роли. Ако концепцията толкова ви харесва и искате да я видите развита по три различни начина в три различни поколения, обърнете внимание и на оригинала. Има и още два филма със същото име, излезли директно за телевизия – от 1995 г. и от 2018 г., но и двата са с лоши оценки и не са много известни. Freakier Friday е първото продължение със завръщащи се героини.

Въпреки че изглежда като подходящ за директна премиера в стрийминг платформата, „Шантав петък 2“ или „По-шантав петък“ излиза по кината на 8 август.