
Джена Ортега като наивен андроид
Трейлър за филма Klara and the Sun.
Тайка Уайтити удари на камък с „Тор: Любов и гръмотевици“, но въпреки това продължава да прави филми, в които продуцентите са готови да инвестират. Джена Ортега пък е едно от най-горещите сравнително млади имена в Холивуд. Двамата ще си колаборират за фантастичната комедия с чар – „Клара и слънцето“.
Във филма Ортега ще играе андроид, т. нар. „изкуствен приятел“, който попада в семейство с проблеми. Андроидите излизат от фабриката с интелект на бебе и се учат от стопаните си как да бъдат хора… или поне нещо на нивото на домашен любимец. И, за съжаление, Клара вече има сериозен недостатък, тъй като е остарял модел. Ако се провали, тя ще бъде разглобена на части и рециклирана в андроид от по-ново поколение. Единствената ѝ надежда е… слънцето, на което тя се моли и от което чака мъдрост…
Честно казано, въпреки чара на Джена Ортега и наличието на други известни актриси като Наташа Лион и Ейми Адамс, нещо в този трейлър ни кара да сме с ниски очаквания. Иначе филмът е адаптация на роман-бестселър от 2021 година, написан от Казуо Ишигуро, което все пак вдъхва надежди.
Премиерата на Klara and the Sun ще бъде на 23 октомври по кината, като най-вероятно това включва и тези у нас.