Награждаване за Копнежа за растящо творчество 2017
Вижте кои деца и младежи спечелиха сърцата ни.
През 2017 г. в Копнежа за растящо творчество се включиха 45 автори от близо 30 населени места – от Долно Осеново до Ковънтри. Около половината от тях ще вземат поне една награда за изпратените си творби, а някои са отличени и от трите журита. Церемонията по награждаването ще се състои на 16 декември (събота) от 11 до 13 часа в сектор „Детска литература“ на Столична библиотека (на втори етаж, през входа откъм ул. „Г. С. Раковски“). На събитието ще бъдат представени сборниците „Разкажи ми приказка“ и „Мечове във времето“.
А ето и кои са наградените:
Електронно списание SciFi.bg
- награждава с плетен Зипи:
- Алекса Георгиева – за „Момичето от морето“
- награждава със сборника „Мечове във времето“:
- Николай Симеонов – за „Победителят“
- Радина Ангелова – за „В селенията на смъртта“
- поощрява:
- Ерик Биляров – за „Господството на драконите“
- Александър Натов – за „Есенен разказ“
Фентъзи ЛАРП Център награждава с 1 хартиена или 3 електронни книги (по избор):
- Петя Субева – за „Спри, обичам те“
- Ивайло Даскалов – за „Среща посред нощите“
- Щилиана Кирова – за „Реквием“
- Йоана Йорданова – за „Знаете ли, имам мечта“
- Мария Гаралова – за „Тя не е по-добра“
- Валентин Костадинов – за „Животът е утопия“
- Вартухи Ердеклиян – за „Какво е това да си човек?“
- Алекса Георгиева – за „Момичето от морето“ и „Утрешният ден“
- Николай Симеонов – за „Победителят“
- Моника Борисова – за „На върха на дървото“
- Божидар Иванов – за „Къртиците са истински“
- Радина Ангелова – за „В селенията на смъртта“
- Ерик Биляров – за „Господството на драконите“
- Борислав Вълов – за „Първата крачка“
- Елка Петрова – за „Носители на просвета“
- Анна Стефанова – за „През очите на една Анта“
- Гергана Гълъбова – за „Любовта е по-силна от магия“
- Александър Натов – за „Предателство“
Фондация „Човешката библиотека“ и клуб „Светлини сред сенките“ отличават с 1 хартиена или 3 електронни книги (по избор):
- В категория до 10 г.:
- Дара Димова – за „Левски“
- В категория 11 до 14 г.:
- Кристина Стефанова – за „Аз и моят въображаем приятел“
- Елица Куртева – за „Луната спи“ и „Портокаловата градина“
- Алекса Георгиева – за „Утрешният ден“
- Ваня Синякова – за „Гост от бъдещето“
- Гергана Гълъбова – за „Любовта е по-силна от магия“
- В категория 15 до 18 г.:
- Снежана Стоянова – за „Думи в полунощ“, „ВъзДъх“, „Магазин за човека“ и „Неделим“
- Калин Кисьов – за „Миниград“
- Йоана Йорданова – за „Знаете ли, имам мечта“
- Ерик Биляров – за „Господството на драконите“
- Анна Стефанова – за „През очите на една Анта“
- В категория 19 до 22 г.:
- Мария Гаралова – за „Тя не е по-добра“
- Николай Симеонов – за „Победителят“
- Денис Олегов – за „Задгробен живот“
- Виктория Димитрова – за „Лудият“, „У дома“, „Желания“ и „Недей“
- Божидар Иванов – за „Къртиците са истински“
- Радина Ангелова – за „В селенията на Смъртта“
- Елка Петрова – за „Писмо до Дядо Коледа“ и „Носители на просвета“
- В категория 23 до 27 г.:
- Светлин Трендафилов – за „Шумът на морето“
- Даниел Тунев – за „(Разпуква пролетта и аз потеглям…)“, „Антропоцентризъм“ и „(Как нощуват? Денят как минава…)“
- Димитър Драганов – за „Отново любов“, „Разстояния“, „Нощна симфония“, „Разговор с Ема“, „Мракът и ти“, „Тъжно щастие“, „Буря“ и „Огнено чедо“
- Моника Борисова – за „На върха на дървото“